• شنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۲
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 97110603087
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان خبر داد

تولید سالانه بیش از ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد

تولید سالانه بیش از ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از تولید سالانه بیش از ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، شهرام عسکری در بازدید از غرفه ایسنا در یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان افزود: استان ما در خصوص کشاورزی و تولیداتی که داشته یکی از استان‌های سرآمد هست و این پتانسیل را دارد در خصوص همه محصولات تنوع محصولی داشته باشد.

وی اظهارکرد: سازمان جهاد کشاورزی استان در چند سال اخیر تک محصولی را کنار گذاشته و از محصولات زراعی و باغی سایر استان‌ها محصول وارد استان می‌کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سالانه بالغ بر ۲۵۰ هزار تن تولید محصول در استان داریم، خاطرنشان کرد: کیفیت مرکبات عالی و بازار پسندی خوبی دارند.

عسکری تصریح کرد: محصولات استان ما به لحاظ سلامت در سلامتی کامل هستند و میزان مصرف سم بسیار پایین است.

وی کشاورزی را کاری ریسک‌پذیر عنوان و خواستار همکاری همه دستگاه‌ها با کشاورزان به جهت محصول آن‌ها شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در برخی محصولات خرید تضمینی داریم و اگر برای همه محصولات خرید تضمینی اتفاق بیفتد خوب است.

عسکری عنوان کرد: بیمه محصولات کشاورزی باید قوی باشد که اگر اتفاقی بیفتد دولت از آن حمایت کند چرا که اگر کشاورزان ساماندهی شوند کشاورزی ما رونق بیشتر خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برخی محصولات کشاورزی استان به خارج از کشور صادر می‌شوند، اضافه کرد: حدود ۳۵ هزار قلمه، ۱۹ میلیون شاخه گل و ۱۰ تن گل از استان ما صادر شده است.

انتهای پیام