• یکشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۷
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 97110703710
  • منبع : وزارت بهداشت و درمان

معاونت آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد

لزوم ترویج فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

لزوم ترویج فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه لازم است فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ترویج یابد، اظهار داشت: برای نهادینه سازی این فرهنگ یکی از راهکارها آموزش مفاهیم مرتبط با کارآفرینی به دانشجویان است.

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه یادداشت تفاهمی در زمینه توسعه فناوری و کارآفرینی بین معاونت‌های آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت امضا شده است، گفت: با توجه به اینکه این دو حوزه تقارب کاری زیادی با یکدیگر دارند و تکمیل کننده کار هم در توسعه علم و فناوری سلامت در کشور هستند، این یادداشت تفاهم امضا شد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه دانشگاه‌ها متناسب با پیشرفت‌های علمی جامعه رشد کرده و تغییر رویکرد داده‌اند، گفت: در حال حاضر، دانشگاه‌ها در جهان به سمت دانشگاه‌های نسل ۳ و ۴ پیش می‌روند و لازم است دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز به این سمت حرکت کنند.

وی، خلق ثروت دانش بنیان، آمادگی دانش آموختگان برای کارآفرینی دانش بنیان، توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و کاهش وابستگی دانشگاه‌ها به منابع دولتی را از ویژگی‌های دانشگاه‌های هزاره سوم عنوان کرد و گفت: بسته حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم یکی از بسته‌هایی است که در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دیده شده و اجرای این بسته مستلزم همکاری تنگاتنگ حوزه آموزش و پژوهش می‌باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه لازم است فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ترویج یابد، اظهار داشت: برای نهادینه سازی این فرهنگ یکی از راهکارها آموزش مفاهیم مرتبط با کارآفرینی به دانشجویان است.

دکتر لاریجانی با اشاره به اجرایی شدن بسته حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، گفت: اجرای این بسته مستلزم همکاری معاونت آموزشی و پژوهشی در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی است و تفاهم نامه‌ای در زمینه توسعه فناوری و کارآفرینی بین دو معاونت آموزشی و پژوهشی وزارت بهداشت منعقد شده است.

وی ادامه داد: دانشجوی تحصیلات تکمیلی ما نباید پس از فراغت از تحصیل به دنبال شغل باشد، بلکه آموزش دانشجویان باید به نحوی باشد که بتوانند شغل ایجاد کنند.

دکتر لاریجانی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده گفت: این تفاهم نامه با هدف همکاری دو معاونت در گسترش آموزش‌های مرتبط با کارآفرینی، نوآوری، فناوری و مالکیت فکری از طریق طراحی، تولید و ارائه برنامه‌های آموزشی مرتبط با فناوری سلامت و کارآفرینی برای اعضای هیأت علمی و دانشجویان رده‌های مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی منعقد شده است.

وی افزود: برقراری ارتباط بین دانشگاه‌ها و سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای فناور و دانش بنیان از دیگر اهداف این تفاهم نامه است که توسط طرفین و با هماهنگی پیگیری می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه بستر خوبی برای ارائه آموزش‌های کارآفرینی و مالکیت فکری به دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها دارد و در اجرای تفاهم نامه از این بستر استفاده می‌شود.

به گزارش وبدا، دکتر لاریجانی در پایان گفت: کارگروهی متشکل از زیرمجموعه‌های ذیربط در هر دو معاونت و همچنین صاحبنظران دانشگاهی اجرای این تفاهم نامه را پیگیری می‌کنند.

انتهای پیام