• یکشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۱
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 97110703821
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

۲۱ یادواره شهدا در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

۲۱ یادواره شهدا در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری از برگزاری ۲۱ یادواره شهدا در استان همزمان با ایام‌الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایسنا، فریبرز نجفی هفتم بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه فعالیت‌های این بنیاد در سه قالب تعریف می‌شود، بیان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، از استان ۲۴۳۸ شهید، ۷۲۵۳ جانباز و ۵۰۸ آزاده تقدیم نظام شد و در حال حاضر ۴۶ هزار نفر تحت پوشش خدمات بنیاد در سه محور یاد شده هستند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید در تمام شهرستان‌ها به جز کوهرنگ دفتر دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵۰ نیروی انسانی رسمی که غالباً از جامعه ایثارگر هستند، امور این بنیاد را در سراسر استان پیش می‌برند. ایثارگران در بطن جامعه و در کنار عموم مردم زندگی می‌کنند و تورم و مشکلات اقتصادی بر معیشت این افراد نیز تأثیر مستقیم گذاشته است، ضمن اینکه مانند آحاد مردم با معضل اساسی جامعه یعنی بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند که در این راستا بنیاد شهید اقداماتی را برای کاهش این معضل انجام داده است.


مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهار محال و بختیاری در ادامه به برنامه‌های پیش رو در جشن چهل سالگی انقلاب اشاره و بیان کرد: این برنامه‌ها از ۱۲ بهمن آغاز و تا ۲۲ اسفند که با نام روز شهید و هفته بزرگداشت شهدا نامگذاری شده ادامه دارد. برنامه‌های پیش‌بینی شده بنیاد شهید در جشن انقلاب با دو رویکرد ارائه دستاوردهای ۴۰ ساله نظام که در این راستا دفترچه فعالیت‌های بنیاد شهید در دست تدوین است. ۲۱ یادواره شهدا در این استان همزمان با ایام‌الله دهه فجر برگزار خواهد شد.


نجفی یادآور شد: رونمایی از اِلمان شهید صالحی در فرخشهر با حضور خانواده‌های شهدا و با همکاری شهرداری فرخشهر و نیز نصب تندیس اولین خلبان استان، شهید نعمت‌الله اکبری در شهر سامان به همراه رونمایی از ماکت هواپیمای ساخت ارتش از برنامه‌های مهم پیش رو است. همچنین برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان با حضور دانشگاه‌های سراسر استان در دانشگاه شهرکرد، تجلیل از دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر مدارس شاهد از دیگر برنامه‌‎های پیش‌بینی شده در جشن چهل سالگی انقلاب است.

انتهای پیام