• سه‌شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۹
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97110905027
  • خبرنگار : 71630

گوایدو: تنها رهبر مشروع ونزوئلا منم!

گوایدو: تنها رهبر مشروع ونزوئلا منم!

رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا امروز (سه شنبه)با تکرار این که تنها رهبر مشروع ونزوئلا است گفت که کشورش نه تنها به آمریکا بلکه به اروپا و در نهایت کمک جهانی نیاز دارد تا اصلاحات گسترده را اجرا کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا همچنین در گفتگو با اسکای نیوز گفت: این فقط در مورد کمک آمریکا نیست بلکه با کمک کشورهای اروپایی و نهایتاً کمک‌های بین‌المللی است که بازسازی کشور صورت می‌گیرد.

وی در گفتگو با خبرگزاری ARD آلمان خود را تنها رهبر مشروع کشور خواند و گفت: من تنها رهبر مشروع ونزوئلا هستم. هیچ انتخاباتی در ۲۰۱۸ برگزار نشد دوره مادورو در قدرت تمام شده و او در حال حاضر غیرقانونی در قدرت است و به عنوان یک دیکتاتور حکومت می‌کند.

گوآیدو با این حال با سی ان ان گفت که جریان اپوزیسیون می‌تواند به یک انتقال قدرت آرام در ونزوئلا و در نهایت برگزاری انتخابات آزاد برسد.

او گفت: ما مطئن هستیم می‌توانیم یک انتقال قدرت آرام داشته باشیم، انتقال قدرت و در نهایت انتخابات آزاد.

رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا بار دیگر گفت که چندین بار با ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا صحبت کرده است. او درباره امکان گزینه نظامی در ونزوئلا هم گفت که تمامی گزینه‌ها روی میز است.

گوآیدو هفته گذشته طی اعتراضاتی در کاراکاس خود را رئیس جمهور موقت اعلام کرد. او توسط آمریکا مورد حمایت قرار گرفت در حالی که چندین کشور اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند که اگر دولت ونزوئلا یک رأی‌گیری جدید برای ریاست جمهوری را تا پایان هفته اعلام نکند، از این جریان حمایت می‌کنند.

گوآیدو، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را که همچنان حمایت طبقه کارگر و ارتش را دارد "غاصب" خوانده است. او همچنین بیان کرده که تهدیدهای مرگ دریافت کرده است.

 

رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا همچنین گفت که خواستار این است که ونزوئلا روابط سالم با دنیا داشته باشد و صنعت خود به خصوص بخش انرژی را توسعه دهد. کشور ونزوئلا صاحب بزرگترین ذخایر نفتی دنیا است.

انتهای پیام