• سه‌شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۰
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97110905215
  • خبرنگار : 71429

آزادی ۱۰۰ زندانی غیرعمد در کرمانشاه

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمانشاه از آزادی ۹۷ زندانی جرایم غیرعمد با بلغ بدهی بالغ بر ۹.۵ میلیارد تومان در مدت ده ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد دیه کشور، بابک ترابی با اعلام میانگین بدهی ۳۵ میلیون تومانی این مددجویان اظهار کرد: در فرآیند آزادی محکومان واجد شرایط مددکاران ستاد دیه در زندان در کمترین زمان نسبت به شناسایی زندانیان جرایم غیرعمد اقدام کرده و جهت انجام تحقیقات محلی و ارائه تسهیلات پرونده آن‌ها تحویل گروه تحقیق این مجموعه حمایتی می‌شود که در نهایت پس از احراز ناتوانی و آبرومندی این افراد با عنایت به موقعیت اجتماعی‌شان تسهیلات در اختیار زندانیان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طبق تعریف مراجع قضائی در حال حاضر ۱۶ جرم به عنوان جرایم غیرعمد شناخته شده‌اند، افزود: این جرایم در سطح این استان بیشتر شامل دیه‌های ناشی از تصادفات رانندگی، دیه‌های فوتی و جرحی مربوط به حوادث کارگاهی، بدهکاری مالی غیرکلاهبرداری ناشی از چک و مهریه و نفقه است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمانشاه بیان کرد: در ستاد دیه تحقیقات میدانی و نیز رصد آخرین وضعیت اجتماعی، مالی و اخلاقی زندانیان انجام می‌شود تا از عدم کلاهبرداری افراد اطمینان حاصل شود که در این میان ستاد دیه به طور جد درصدد اشاعه کار فرهنگی و احیا روحیه بخشش و گذشت میان آحاد جامعه است.

ترابی با بیان اینکه سعی می‌کنیم از شکات تخفیف بگیریم، گفت: علاوه بر کمک‌های مردمی، گذشت بخشی از مبلغ بدهی توسط شکات و نیز آورده خانوارهای زندانیان از سوی ستاد دیه نیز تسهیلات قرض الحسنه به منظور مختومه شدن پرونده‌های زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به آمار فعلی بدهکاران غیرعمد استان گفت: هم‌اکنون ۳۳۰ زندانی جرایم غیرعمد در سطح کرمانشاه تحمل حبس می‌کنند که از این افراد بدهکاران ناشی از صدور چک یا سفته با ۲۳۰ مددجو بیشترین جمعیت محبوس را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام