• پنجشنبه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۹
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 97111106283
  • منبع : نمایندگی قم

آیت‌الله سعیدی: پا در کفش مراجع کردن ایستادن مقابل فرمان رهبری است

آیت‌الله سعیدی: پا در کفش مراجع کردن ایستادن مقابل فرمان رهبری است

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با بیان اینکه هر فرد باید بر اساس شأن خود سخن بگوید، گفت: افرادی که سواد چیزی را ندارند نباید در مورد آن حرف بزنند هر چند نمی‌گوییم که آن‌ها نسبت به برخی مباحث بی‌اعتقاد هستند اما صحبت در مورد فقه و پا در کفش مراجع کردن برای آن‌ها مناسب نیست چراکه این کار در حقیقت ایستادن مقابل فرمان رهبری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه (۱۱ بهمن) در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر انجام شد، بابیان اینکه همگان باید نسبت به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر توجه داشته باشیم اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف امر به معروف، نباید یکدیگر را به تندروی متهم کنیم چراکه این اقدام موجب تضعیف آمران به معروف می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر فردی نیروهای متدین و مؤمن را تحقیر کند گناه بسیار بزرگی را انجام داده است، تضعیف آمران به معروف و ناهیان از منکر گناه کمی نیست چراکه تضعیف این افراد به تضعیف نظام بر می‌گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با اشاره به اینکه برخی بلندپروازی‌های جوانان را نادرست می‌دانند، عنوان کرد: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند در این بلندپروازی‌ها خیر و برکت وجود دارد به همین علت باید نسبت به این ویژگی جوانان نگاه مثبت داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان نباید آمران به معروف و ناهیان از منکر را تحقیر کنند، گفت: این افراد باید مراقب باشند تا معروف‌ها را منکر و منکرها را معروف جلوه ندهند چراکه این امر موجب گمراهی و دور شدن از نتیجه می‌شود.

آیت‌الله سعیدی بابیان اینکه هر فرد باید بر اساس شأن خود سخن بگوید، یادآور شد: افرادی که سواد چیزی را ندارند نباید در مورد آن حرف بزنند هر چند نمی‌گوییم که آن‌ها نسبت به برخی مباحث بی‌اعتقاد هستند اما صحبت در مورد فقه و موضع‌گیری مقابل مراجع برای آن‌ها مناسب نیست چراکه این کار در حقیقت ایستادن مقابل فرمان رهبری است.

امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: ما در شهر مقدس قم به فرمایش رهبری لبیک گفته و با توجه به وظایف دینی و حقی که نسبت به شهدا باید ادا کنیم، تلاش می‌کنیم تا همانند چهل سال اخیر اهداف انقلاب را با قدرت دنبال کنیم.
انتهای پیام