• جمعه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۲
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 97111206444
  • منبع : نمایندگی فارس

تجلیل از حامیان خانواده‌های مدافعان حرم

تجلیل از حامیان خانواده‌های مدافعان حرم

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید دارد که برخی هنوز دلشان می‌خواهد در جامعه غفلت حاکم باشد و بعضی جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خود نمی‌بینند، حال آنکه انقلاب اسلامی ایستادگی در برابر ظلم را به ما درس داد.

به گزارش ایسنا، پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، آیت الله لطف الله دژکام در گردهمایی پزشکان و پیراپزشکان ایثارگر با خانواده شهدا و ایثارگران مدافع حرم استان فارس، ضمن قدردانی از پزشکان و افرادی که از خانواده مدافعان حرم حمایت می‌کنند، افزود: در دین مبین اسلام به یگانگی، برادری، دوستی و محبت تاکید زیادی شده که خوشبختانه برگزاری این جلسات حاکی از این برادری و دوستی است.

وی ادامه داد: خداوند متعال این قبیل جلسات و جلساتی که برای دهه فجر برگزار می‌شود را دوست دارند اما متأسفانه گاهی این جلسات عامدانه به فراموشی سپرده می‌شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در آن زمان که اصل فریاد ایرانی‌ها به این خاطر بلند شد که ما را مستضعف کردهاند، در همان تاریخ افغانستان هم تحت شرایط خاصی مردمی اش مستضعف بودند. از این رو خوشبختانه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و در حال حاضر به جایگاه مهمی دست یافتهایم.

آیت الله دژکام گفت: در زمان طاغوت کاری کرده بودند که ما عکس خودمان را که می‌دیدیم خجالت می‌کشیدم اما امروز به جایی رسیدهایم که به این تیپ مدافعان حرم افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه پرده استضعافی که دشمنان می‌خواستند بر روی مردم ما باشد کنار رفته، اظهار کرد: متأسفانه امروزه برخی دلشان می‌خواهد یک غفلتی بر ما حاکم شود، بعضی‌ها هنوز در یک نقطه‌ای زندگی می‌کنند که جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خودشان نمیبییند در حالی که انقلاب اسلامی می‌گوید در مقابل ظلم بایستید.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ایران مرکزی است که مستضعفان باید از اینجا نفس بگیرند، گفت: بنده همیشه نسبت به قضیه فاطمیون اولویت قائل می‌شوم زیرا بر این باورم که باید مهمان را گرامی داشت.

وی خطاب به دست اندرکاران برگزاری این گردهمایی بیان کرد: این همت عالی شما بسیار ارزشمند است در ادامه این حرکت باید توجه داشته باشیم که ایران باید از دو یا سه امتحان سنگین بیرون بیاید که عمده امتحان امروزه بحث اقتصادی است.

آیت الله دژکام با تاکید بر ضرورت توجه به اقتصاد بیان کرد: اقتصاد باید مقاومتی باشد کشوری که در گذشته روزی دو میلیون بشکه نفت می‌فروخت، به خاطر مسائل مختلف امروزه ۵۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروشد. از این رو نیاز است که همه برای برون رفت از این مسائل تلاش کنیم من نه چپ هستم و نه راست اما بر این باورم که خود مردم هستند که برای برون رفت از این مسائل تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به همین آزمایش احتیاج داشت، بیان کرد: باید در این فضا همه کمک کنیم جامعه پزشکی با این افتخارات باید به داد مردم برسد نه اینکه فردی بگوید عمل جراحی دارم چهار میلیون نیاز است اما ندارم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از جامعه پزشکی می‌خواهم کمک کنند، زیرا همین با هم بودن‌ها باعث می‌شود مردم امیدوار شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلابی جهانی و شیعی است، گفت: همه در برابر مدافعان حرم و خانواده‌های آنها مسئولیم و این وظیفه کوچکی است که در مقابل این مدافعان و بازماندگان شهدا انجام می‌شود.

دکتر علی بهادر با بیان اینکه دشمنان ایران کشورمان را متهم به این می‌کنند که برای سیاست و کنترل منطقه در کشورهای دیگر هستند، افزود: شیعه فقط امروز با داعش روبه رو نبوده از روزی که بوده و هست همیشه داعش ها و این دسته از دشمنان وجود دارند از این رو دشمنان باید بدانند که ما برای وجود شیعه در آن محل می‌جنگیم.

وی ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای کشور و شیعه هرکاری که از دستمان بر می‌آید انجام دهیم و در مقابل کسانی که شهید شدند وظیفه‌ای داریم که همه باید به وظایف خود عمل کنیم، این کمترین کاری است که می‌توانیم برای شهدای مدافع حرم و خانواده آنها انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اعلام آمادگی دانشگاه برای حمایت از بازماندگان شهدای مدافع حرم خبرداد.

راه‌اندازی کانون مدافعان حریم آل الله در فارس

فرمانده سابق انتظامی استان فارس نیز در این مراسم از راه اندازی کانون مدافعان حریم آل الله در این استان خبرداد.

سردار سیروس سجادیان ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تبریک پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با شکل‌گیری یگانی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) نام مقدس فاطمیون برآن یگان نهاده شد، یگانی که رزمندگان آن بعضاً" فرزندان پدرانی هستند که در هشت سال دفاع مقدس، برای دفاع از انقلاب اسلامی با داعش زمان یعنی حزب بعث عراق جنگیدند.

سردار سیروس سجادیان با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم دلاور مردانی هستند که با عشق به اهل بیت (ع) درغربت، برای تداوم راه اهل بیت (ع) جان خود را غریبانه نثار کردند، افزود: درود خدا بر برادران افغانستانیِ مبارز که برای دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب و حضرت رقیه (س) در برابر تروریست‌های داعش در سوریه شجاعانه جنگیدند.

وی با بیان اینکه شهدای فاطمیون پیوستگی امت اسلام را در دفاع از حریم آل الله به نمایش گذاشتند، ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری، کسانی که داوطلبانه به این میدان می‌روند، دو سه خصوصیت ممتاز نسبت به دیگران دارند که یکی غیرت و تعصّب دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) است زیرا می‌خواهند از حریم اهل‌بیت (ع) دفاع کنند.

سردار سجادیان با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب یکی دیگر از خصوصیات ممتاز این مدافعان حرم بصیرت است، افزود: کسانی که این بصیرت را ندارند با خودشان می‌گویند: اینجا کجا، سوریه و حلب کجا؟ این بر اثر بی‌بصیرتی است، نباید منتظر ماند تا دشمن داخل خانه‌آدم بیاید و بعد به فکر دفاع از خودمان باشیم، دشمن را باید در مرزهای خودش سرکوب کرد. جوان‌هایی که برای دفاع از حرم به سوریه و عراق رفتند بصیرت داشتند، یک عده‌ای امروز اینجا نشسته‌اند در خانه و نمی‌دانند که قضیه چیست.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب شوق شهادت را از دیگر خصوصیات متمایز شهدای مدافع حرم می‌دانند، گفت: به طور حتم شهدا و خانواده‌های آنها حق بزرگی بر گردن همه‌ملت ایران دارند.

سردار سجادیان با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شهدا و خانواده‌های مدافع حرم گفت: همانند زمان جنگ جمعی از دوستان برای تقویت تفکر بسیجی در جامعه در صدد تشکیل کانونی هستند تا بتوانند همراه با سازمان‌ها و نهادهای رسمی کشور خدماتی را به خانواده‌های معزز شهدا، رزمندگان و جانبازان ارائه دهند از این رو در صدد تشکیل کانون حامیان مدافعان حریم آل الله برآمدند.

جانشین سابق مرکز مطالعات راهبردی ناجا در خصوص اهداف تشکیل این کانون گفت: همکاری با سازمانها و نهادهای کشوری و لشکری برای خدمت رسانی به مدافعان حریم آل الله، حمایت همه جانبه از مدافعان حریم آل الله و خانواده‌های آنها در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، آموزشی، بهداشت و درمان، حمایت حقوقی از ایثارگران و خانواده‌های مدافعان حریم آل الله در مراجع قضائی، انتظامی، سازمانها و سایر نهادها، انجام مشاوره حقوقی و خانوادگی، سازماندهی و تقویت داوطلبانه در حوزه حمایت از مدافعان حریم آل الله، توسعه اندیشه و تفکر بسیجی و جهادی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و گرد آوری و نشر ایثارگری‌های مدافعان حریم و …از دیگر اهداف این کانون است.

در این مراسم دکتر فرزاد شاهچراغی نیز با قدردانی از پزشکان و پیراپزشکان حامی خانواده‌های شهدا گفت: خدمات پزشکی توسط پزشکان حاذق و متخصصی که در سطح شهر هستند به خانواده مدافعان حرم بدون هیچ چشمداتی ارائه می‌دهند که بخشی از نیازهای آنها را در این حوزه رفع می‌کند.

شاهچراغی افزود: خدمات عمومی، پزشکی، زنان و زایمان، خدمات جراحی و… نیز به خانواده‌های این شهدا تاحدی که در توان بوده ارائه شده است.

براساس این گزارش، قدردانی از پزشکان و پیراپزشکان حامی خانواده‌های مدافعان حرم، بخش پایانی این مراسم بود.


انتهای پیام