• شنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۹:۳۵
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97111307206
  • خبرنگار : 71417

کرملین: آماده بررسی پیشنهادهای واشنگتن هستیم

کرملین: آماده بررسی پیشنهادهای واشنگتن هستیم

سخنگوی کرملین اعلام کرد، روسیه مذاکرات جدیدی با آمریکا درباره پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) آغاز نخواهد کرد اما آماده است تا پیشنهادهای واشنگتن را بررسی کند.

به گزارش ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به پرسش خبرگزاری اسپوتنیک درباره پیشنهاد دونالد ترامپ جهت امضای توافقی جدید با مسکو، اظهار کرد: ما دیگر مذاکره‌ای را ادامه نمی‌دهیم.

پسکوف ادامه داد: در صورتی که ترامپ بخواهد، ما آماده خواهیم بود که به ابتکار عمل‌های آنها واکنش نشان دهیم اما با این حال ما از جانب خود پیشنهادی ارائه نخواهیم کرد.

مایک پامپئو ، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه تعلیق تعهدات کشورش را در قبال پیمان آی‌ان‌اف اعلام کرد. او در کنفرانسی خبری خود گفت: باید به نقض‌های روسیه در خصوص پیمان موشکی پاسخ داد.

پس از اقدام دولت دونالد ترامپ در تعلیق مشارکت آمریکا در پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، ولادیمیر پوتین نیز در اقدامی مشابه تعلیق در این معاهده را اعلام کرد. رئیس‌جمهور روسیه در نشستی با وزیران خارجه و دفاع روسیه گفت: شرکای آمریکایی ما اعلام کردند که مشارکت در این معاهده را تعلیق کرده‌اند؛ پاسخ روسیه نیز اقدامی مشابه خواهد بود و ما نیز این معاهده را تعلیق می‌کنیم.

انتهای پیام