• یکشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۸
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97112111031
  • خبرنگار : 71477

نظر سفیر روسیه در سازمان ملل درباره نیکی هیلی

نظر سفیر روسیه در سازمان ملل درباره نیکی هیلی

سفیر روسیه در سازمان ملل امروز (یکشنبه) به خبرنگاران گفت، نیکی هیلی که به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل خدمت کرده، یک سیاستمدار جوان و باتجربه و آینده‌دار در این عرصه است.

به گزارش ایسنا، واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل امروز به مناسبت "روز دیپلمات‌های روس" که هر ساله ۱۰ فوریه برگزار می‌شود، به خبرنگاران گفت: نیکی هیلی یک سیاستمدار جوان است. او تنها ۴۶ سال دارد اما بسیار باتجربه است. هیلی فردی کاریزماتیک و مهربان است و آینده‌ای در سیاست دارد. گفتن اینکه این مساله چطور پیش خواهد رفت بسیار دشوار است اما من هیچ چیزی را رد نمی‌کنم.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اگرچه نبنزیا تاکید کرد که تا به امروز هیچ روابط متقابلی با هیلی نداشته اما این سفرا توافق کرده بودند که پس از استعفای هیلی از سمتش در سازمان ملل ارتباطات و تماس‌های خود را حفظ خواهند کرد.

سفیر روسیه در سازمان ملل گفت: اطلاع ندارم که هیلی در حال حاضر مشغول انجام چه کاری است اما گفته بود که قصد دارد در یک اندیشکده مشغول به کار شود و برای سخنرانی به سراسر آمریکا سفر کند.

نیکی هیلی که فرماندار سابق ایالت کالیفرنیای جنوبی نیز بوده، در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی از سمت خود در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا کناره گیری کرد.

ترامپ متعاقباً اعلام کرد که قصد دارد هدر ناوئرت که در حال حاضر به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت می‌کند را جایگزین نیکی هیلی کند.

انتهای پیام