• پنجشنبه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۴
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 97112513058
  • منبع : وزارت ورزش و جوانان

صالحی امیری: ورزش برای توسعه، نیازمند مدیران توسعه یافته است

صالحی امیری: ورزش برای توسعه، نیازمند مدیران توسعه یافته است

رییس کمیته ملی المپیک مشکل اصلی چهار دهه انقلاب اسلامی را عدم توسعه انسانی دانست و تاکید کرد که ایران را باید در دهه پنجم با شاخصه‌های تمدنی، فرهنگی و ورزشی به دنیا معرفی کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری در نشست فدراسیون‌های ورزشی در مرز خسروی اظهار کرد: ما نیازمند هستیم که در دهه پنجم با گفتمان جدیدی با جامعه و دنیا سخن بگوییم و استراتژی و سیاست جدیدی در داخل کشور، منطقه و دنیا داشته باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک مشکل اصلی چهار دهه انقلاب اسلامی را عدم توسعه انسانی دانست و اظهار داشت: در این دهه باید ایران را با شاخصه تمدنی، فرهنگی، ورزشی به دنیا معرفی کنیم که دست یافتنی است.

صالحی امیری در ادامه به تمدن‌های مختلف نقاط ایران اشاره و تصریح کرد: معرفی ایران با شاخصه‌های تمدنی، فرهنگی و ورزشی به دنیا قابل دست یافتن است و برای این مهم نیازمند توسعه انسانی هستیم و برای تحقق این مهم نیاز به انسان‌های توسعه یافته هستیم و انسان توسعه یافته نیز با از آگاهی و خلاقیت برخوردار است و دارای تعقل و تدبر است و انسانی است که منافع ملی را بر منفعت فردی ترجیح می‌دهد و به اصل گفت‌وگو و سازگاری اجتماعی اهمیت می‌دهد و در فرایند تحولات هم تأثیر گذار است، همچنین انسان توسعه یافته ورزش می‌کند و از سلامتی برخوردار است و به نشاط اجتماعی و ورزش قهرمانی به عنوان محور غرور ملی توجه ویژه دارد. انسان توسعه یافته اخلاق مدار و نقد پذیر است، از افراط و تفریط پرهیز می‌کند و به قانون و محیط زیست توجه ویژه ای می‌کند.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: انسان توسعه یافته را اعتدال گراست و همدلی و همنوایی دارد به طوری که در زلزله استان کرمانشاه هم دیدیم که وقتی آنجا لرزید، انسان‌ها هم لرزیدند و به کمک شتافتند. ورزش برای توسعه نیازمند مدیران توسعه یافته است و در این بین نیاز داریم که ورزش را به عنوان نیاز ملی تبلیغ کنیم و برای این نیاز ملی باید برنامه ملی تدوین کنیم و به این منظور باید رویکرد استراتژیک داشته باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک لزوم برنامه استراتژیک در دهه پنجم را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: با برنامه استراتژیک می‌توانیم مسیر جدیدی را در توسعه ورزش داشته باشیم.

صالحی امیری در پایان فدراسیون‌ها را به همکاری با موزه ملی ورزش فرا خواند.

انتهای پیام