• پنجشنبه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۵۰
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 97112513201
  • منبع : نمایندگی قم

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

واگذاری ۳۲ هکتار از اراضی پردیسان به ساکنان سکونت‌گاه‌های غیر رسمی

واگذاری ۳۲ هکتار از اراضی پردیسان به ساکنان سکونت‌گاه‌های غیر رسمی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۳۲ هکتار اراضی در پردیسان قرار است در اختیار ساکنان سکونت‌گاه‌های غیر رسمی قرار بگیرد تا شرایط خوبی را در تأمین مسکن برای آنها به وجود آورد.

به گزارش ایسنا، محمد پژمان امروز در هفتمین ستاد بازآفرینی پایداری شهری که در استانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: بازآفرینی و نوسازی بافت‌های فرسوده به تنهایی از عهده دستگاه‌های اجرایی برنمی‌آید و نیاز به مشارکت همگانی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر مردم، ضرورت و اهمیت بازآفرینی را در افزایش ارزش افزوده بافت‌ها بدانند و مشارکت لازم را داشته باشند بسیاری از طرح‌ها با سرعت بیشتری تحقق می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی، حاشیه نشینی و تبعات اجتماعی آن است. باید حاشیه نشینی را با اجرای صحیح مصوبات بازآفرینی و احیای بافت‌های فرسوده مهار کرد.

پژمان بیان کرد: قم به عنوان کلان شهر مذهبی در معرض مهاجرت قرار دارد و این امر به حاشیه نشینی دامن می‌زند.

وی اظهار کرد: بازآفرینی در بافت‌های تاریخی نیز ساز و کار خاص خود را نیاز دارد و باید تمهیداتی اندیشید که بازآفرینی به بهترین نحو در بافت‌های تاریخی انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در قم بافت‌های فرسوده زیادی وجود دارد که در این باره یکی از سیاست‌های دولت دوازدهم، تفویض اختیارات و امور در بازآفرینی به دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری است.

انتهای پیام