• جمعه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۴
  • دسته‌بندی: فرهنگ عمومی
  • کد خبر: 97112613508
  • منبع : نمایندگی کرمان

جمال الدین مودب در حضور وزیر ارشاد چه گفت؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر خود به استان کرمان جمعه 26 بهمن ماه از آثار خوشنویسی استاد جمال الدین مؤدب هنرمند کرمانی بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، استاد جمال الدین مؤدب در بازدید وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در این مجموعه ۱۱۰ اثر نگارش شده است گفت: برای این آثار به هفت سالن نیازمندم اما هم اکنون ۳۰ درصد از مجموعه در معرض دید گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مجموعه ۱۱ میلیون واژه عشق و ۵۵ میلیون ذکر نوشته شده است افزود: نگارش این مجموعه اولین اتفاق تاریخی است.

این استاد خوشنویسی با اشاره به اینکه در دنیا این نوع سبک خاص بی سابقه است بیان کرد: تمام خطاطی‌ها بدون محاسبه نگارش شده است.

جمال الدین مودب با اشاره به اینکه محاسبه شده اگر روزی ۲۰ ساعت کار شود، بیش از ۴۰۰ سال زمان می‌برد اظهارکرد: در حالی که کار این آثار از ۳۰ سال پیش آغاز شده است. پیش بینی می‌شود در صورت اتمام پروژه‌های عمرانی موزه آثار در ایام نوروز بازگشایی شود.

وی با اشاره به اینکه برای اتمام موزه نگهداری آثار نیازمند اعتبار هستیم تصریح کرد: با وجود تمام قول‌هایی که از سوی مسئولان شد، تاکنون هیچ اعتبار دولتی برای این موزه تخصیص نیافته است.


انتهای پیام