• دوشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۹:۰۶
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 97112915513
  • خبرنگار : 71564

در بسته اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید

از آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده تا پاسکاری برخورد با زمین‌خواران

از آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده تا پاسکاری برخورد با زمین‌خواران

پاسکاری برخورد با زمین‌خواران شمال تهران، پرآبی هورالعظیم؛ کاهش گرد و غبار خوزستان، دستگیری عاملان سایت «یارانه» و ارسال کنندگان پیامک انبوه «سهام عدالت»، واریز «عیدی» مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند و واکنش حناچی به قالیباف؛ رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر، تیتر برخی از مهمترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۲۹ بهمن ماه) ۶۸ خبر روی خروجی خود منتشر کرده که سر تیتر مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

واکنش حناچی به قالیباف؛ رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر

پیروز حناچی - شهردار تهران - صبح امروز در مراسم افتتاح طرح بازپیرایی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) در واکنش به اظهارات قالیباف در برنامه بدون توقف تنها به خواندن یک بیت شعر اکتفا کرد و گفت: رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر.

تهران با ماهی ۷۲۰ میلیارد تومان اداره می‌شود

ابراهیم شیخ - معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران - اعلام کرد: در حال حاضر ماهانه حدود ۷۲۰ میلیارد تومان حقوق و دستمزد و هزینه نگهداشت شهر توسط شهرداری تهران پرداخت می‌شود.

شهردار تهران: حال شهرمان خوب نیست

پیروز حناچی - شهردار تهران - تاکید کرد: برخورداری از هوای پاک نیازمند عزم جدی است و من به دلیل کمبود وسایل حمل و نقل عمومی شرمنده مردم هستم.

وی در حاشیه تحویل باغ عبقری در منطقه ۲ - که از سوی بنیاد مستضعفان برای تبدیل شدن به فضای شهری به شهرداری تهران تحویل داده شد - با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این‌که با همکاری بنیاد مستضعفان و براساس توافقات فی‌مابین امروز دو باغ وثوق‌الدوله و عبقری به شهرداری تهران تحویل داده شد تا تبدیل به فضای عمومی شود، اظهار کرد: شورا و شهرداری در دوره جدید با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در اسفندماه سال ۱۳۹۳ در مورد لزوم حفظ باغات، مصوبه برج باغ را لغو کردند.

معافیت‌های جدید ویژه بازارچه‌های مرزی / پیشنهاد ۱۰ ساله شدن اعتبار گذرنامه‌ها

شهریار حیدری - مدیرکل امور مرزی وزارت کشور- با اعلام تسهیلات جدید برای بهبود و ارتقای معیشت مرزنشینان از معافیت ۱۰۰ قلم کالا از پرداخت سود بازرگانی خبر داد.

وی در نشست خبری خود درباره تسهیلات و تدابیر وزارت کشور برای معیشت مرزنشینان گفت: وزارت کشور با دو رویکرد حمایت از تولید داخل همچنین ارتقای معیشت مرزنشینان همواره تلاش دارد بتواند خدماتی به مردمان مناطق مرزنشین ارائه کند. به همین دلیل آئین نامه و قوانین مختلفی برای بهبود معیشت مرزنشینان وجود دارد اما چگونگی استفاده از ظرفیت این قوانین و مقررات همواره مورد رصد وزارت کشور بوده است.

افزایش دستمزد پزشکان در ۹۸؛ آری یا خیر؟

"دستمزد پزشکان"مبحثی که عده‌ای افزایش سالانه آن را کمک به قشری مرفه می‌دانند و پزشکان را متهم به داشتن درآمدهای چند میلیاردی می‌کنند و در سویی دیگر هم برخی معتقدند جز اقلیتی خاص، عمده پزشکان دستمزد مکفی دریافت نمی‌کنند و باید درآمدهایشان مانند سایر اقشار جامعه رشدی سالانه و منطقی را تجربه کند.

واریز «عیدی» مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند

محمد حسن زدا - سرپرست سازمان تأمین اجتماعی- از واریز «عیدی» مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند ماه خبر داد.

وی در جمع بازنشستگان شهر تهران ضمن اعلام این خبر گفت: رقم عیدی همان میزان مصوب اعلام شده توسط دولت است بنابراین رقم واریزی به حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان یک میلیون تومان خواهد بود.

۵۰۰ محله آسیب‌خیز شناسنامه‌دار شدند

ماریت قازاریان - رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی - کشور از اجرای فاز دوم طرح «پازک» در ۵٠٠ محله شهری و روستایی به منظور پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان خبر داد.

وی با بیان اینکه طرح «پازک» اقدام ویژه‌ای است که به موضوع «پیشگیری از اعتیاد در زنان و کودکان» می‌پردازد، گفت: این طرح شامل فعالیت‌های پیشگیری از اعتیاد در ۵٠٠ محله شهری و روستایی است.

تجربه مصرف مواد مخدر توسط بیش از ۵۰ درصد فرزندان دارای والدین «معتاد»

اعتیاد به مواد مخدر به عنوان معضل زیستی روانی و مسئله اجتماعی، پدیده‌ای است که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر کیفیت زندگی فرد و خانواده او اثر می‌گذارد. حال تصور کنید والدین دچار سوءمصرف مواد مخدر باشند. این معضل مشکلات زیادی در کیفیت زندگی فرزندان آنها ایجاد می‌کند این درحالیست که طبق نتایج به دست آمده، آسیب‌پذیری دختران از اعتیاد پدر یا مادر بسیار بیشتر از پسران است اما احتمال اعتیاد پسر به مواد مخدر چنانچه دارای والدین معتاد باشد بسیار بیشتر از فرزند دختر است.

مدارس خاص شناسنامه‌دار می‌شوند

حسین صادقی - معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش - از تهیه شناسنامه نظارت بالینی برای تمامی مدارس خاص (نمونه، فرهنگ، علوم و معارف اسلامی و..) خبر داد.

وی جزئیاتی از تشکیل شناسنامه آموزشی و نظارت بالینی برای تمامی مدارس خاص اعلام و اظهار کرد: تشکیل شناسنامه نظارت بالینی برای تمامی مدارس خاص (نمونه دولتی، شبانه روزی، فرهنگ، علوم و معارف اسلامی و…) در دست اقدام است.

پاسکاری برخورد با زمین‌خواران شمال تهران

در حالی که اداره کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران به زمین‌خواری در مناطق حفاظت شده شمیرانات طی سال‌های گذشته اذعان دارند ولی هریک از این ادارات، دیگری را مسؤول برخورد با متخلفان می‌داند.

درحالی‌که این روزها زمین‌خواری در ۲۳ هکتار از مناطق حفاظت شده شمیرانات و افزایش دو برابری زمین‌خواری در نیمه اول سال ۹۷ نسبت به سراسر سال ۹۶ مطرح شده است، کیومرث کلانتری -مدیر کل محیط زیست استان تهران- ضمن تکذیب این موضوع به ایسنا می‌گوید: من به عنوان مدیر کل محیط زیست استان اعلام می‌کنم که طی امسال و سال گذشته تصرف اراضی در مناطق حفاظت شده محیط زیست در شمیرانات رخ نداده است و تصرفاتی که برای آن‌ها امسال طرح دعوا شده مربوط به سال‌های گذشته است.

پرآبی هورالعظیم؛ کاهش گرد و غبار خوزستان

مسعود باقرزاده - مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست - با اشاره به اینکه تالاب هورالعظیم پرآب شده است، گفت: آبگیری هورالعظیم به‌طور قطع در کنترل گرد و غبار منطقه و تلطیف هوا تأثیر خواهد گذاشت و بقای شرایط موجود در گروی تأمین حق‌آبه این تالاب از سوی وزارت نیرو است.

دستگیری عاملان سایت «یارانه» و ارسال کنندگان پیامک انبوه «سهام عدالت»

سرهنگ حسین رمضانی - معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا- از پیگیری برای دستگیری عاملان ایجاد سایت جعلی YARANEH.COM و ارسال کنندگان پیامک انبوه سهام عدالت خبر داد.

وی در این باره گفت: طی دو هفته گذشته پلیس فتا به دو پرونده که عاملان آن قصد داشتند تا به شکل گسترده اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند، ورود کرد و خوشبختانه با اقدامات انجام شده که با همراهی وزارت ارتباطات صورت گرفت، جلوی خسارت به شهروندان گرفته شده است.

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه / پیگیری حادثه تروریستی خاش زاهدان

شهریار حیدری - مدیرکل امور مرزی وزارت کشور- آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه را تشریح کرد.

وی درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه گفت: ۱۲ نفر توسط گروهک‌های تروریستی ربوده شدند که پنج نفر آن‌ها در همان روزهای اول با پیگیری‌های دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پاکستان آزاد شدند. وضعیت هفت نفر باقی مانده نیز از سوی وزارت امور خارجه وزارت کشور و دولت در سطوح مختلف پیگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

دستگیری عاملان سایت «یارانه» و ارسال کنندگان پیامک انبوه «سهام عدالت»

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه / پیگیری حادثه تروریستی خاش زاهدان

واریز «عیدی» مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند

واکنش حناچی به قالیباف؛ رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر

عامل وحشت ساکنان محله شوش با پلیس به محل جرم برگشت

انتهای پیام