• چهارشنبه / ۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 97120100406
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

مقصران اصلی ریزش دیوار حائل پل سوم بشار یاسوج مشخص شدند

کهگیلویه

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی مقصران ریزش دیوار حائل پل سوم بشار خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا، هجیر افشون در جمع خبرنگاران گفت: براساس بررسی‌های کارشناسان، راه و شهرسازی، مشاور و پیمانکار طرح به صورت ۹۰ درصد و آبفای شهری ۱۰ درصد در وقوع این حادثه مقصر هستند.

وی با اشاره به تشکیل شورای فنی استان با محوریت بررسی وضعیت پل سوم بشار اظهار کرد: در نشست‌های گذشته به دستور معاون عمرانی استاندار کارگروهی با محوریت دفتر فنی و مشارکت نظام مهندسی، سازمان برنامه و بودجه، سندیکای  پیمانکاران، شهرداری یاسوج، راه و شهرسازی، آبفای شهری و... تشکیل شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای مشخص شدن دلیل وقوع این حادثه مدارک و مستندات(مشاوران طرح، پیمانکاران، دستگاه اجرایی) و لوله فاضلاب که به قطر تقریبی ۶۰ سانتی متر بود، بررسی شد.

افشون برید، لوله اجرا شده، عدم همسان سازی کف پل، عدم پیش‌بینی زهکش در دیوار، استفاده از مصالح نامرغوب در پشت دیوار، عدم پیش بینی عمق آب شستگی و ارتفاع کم پی را از جمله علل تحریب دیوار حائل پل سوم بشار عنوان کرد.

وی تاکید کرد: باتوجه به بررسی های انجام شده اداره کل راه و شهرسازی به عنوان دستگاه اجرایی، مشاور طرح و پیمانکار پروژه به صورت ۹۰درصد و آب و فاضلاب شهری ۱۰درصد در بروز این حادثه مقصر شناخته شدند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این دو دستگاه اجرایی موظفند از محل منابع داخلی خود این خسارات را جبران کنند.


انتهای پیام