• پنجشنبه / ۲ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 97120200933
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

دادستان کرمانشاه:

پرداخت یک مرحله دیگر به مالباختگان "گلیم و گبه" را پیگیری می‌کنیم

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: در تلاشیم تا پایان سال یک مرحله پرداخت دیگر به شاکیان پرونده گلیم و گبه داشته باشیم.

‌به گزارش ‌ایسناه، محمدحسین صادقی در نشست خبری امروز (2 اسفند) در خصوص آخرین وضعیت پرونده گلیم و گبه، گفت: در حال پیگیری برای پرداخت مرحله جدید به شاکیان این پرونده هستیم.


وی افزود: همه تلاش این است تا موجبات لازم را فراهم کرده و بتوانیم تا پایان سال یک مرحله پرداخت جدید به شاکیان این پرونده داشته باشیم.

90 شاکی در پرونده برداشت از کارت های بانکی‌

صادقی در ادامه با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم در انجام کارهای بانکی گفت: متاسفانه علی رغم هشدارهای بسیار که توصیه می شود مردم به پیامک های قرعه کشی توجه نکرده، اطلاعات و مشخصات حساب خود را در اختیار کسی قرار ندهند و پای دستگاه ATM برای دریافت جوایز قرعه کشی نروند، باز هم شاهدیم طیف وسیعی از مراجعان به دستگاه قضا افرادی هستند که به این توصیه ها توجه نکرده اند.

وی افزود: در مورد اخیر پرونده برداشت از کارت های بانکی مردم، فردی که کسب و کار صنفی داشته متاسفانه در کنار ارائه خدمات به مردم هنگام کشیدن کارت آنها، دستگاه اسکیمر داشته و اطلاعات کارت بانکی افراد را ذخیره می‌کرده است.

وی افزود: با استفاده از این اطلاعات، این فرد با همکاری افراد دیگر مبالغ زیادی از حساب مردم برداشت کردند اما خوشبختانه با شناسایی به موقع این افراد همه وجوهی که برداشت کرده بودند، ضبط شده که به تدریج به مالباختگان برمی گردد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه این پرونده 90 شاکی دارد، تاکید کرد: تمامی مجرمین این پرونده شناسایی و دستگیر شده اند.

صادقی در ادامه از مردم خواست تا رمز کارت بانکی خود را در اختیار هیچ کس قرار نداده و در فواصل زمانی کوتاه نسبت به تغییر آن اقدام کنند.

وی افزود: همچنین توصیه می شود افراد حتی المقدور کارهای بانکی را خودشان انجام دهند و از واگذاری کارت و مشخصات حساب به افراد غریبه جدا خودداری کنند.
 
‌انتهای پیام