• دوشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۷
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 97121306862
  • منبع : دانشگاه تربیت مدرس

توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری در شمال شرق تهران کلید خورد

توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری در شمال شرق تهران کلید خورد

در مراسم امروز ۱۳ اسفند ماه ضمن کاشت ۴۰۰ اصله نهال در منطقه پردیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری در شمال شرق تهران به صورت رسمی کلید خورد.

به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیمی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در مراسم ویژه هفته درختکاری که امروز از سوی دانشگاه تربیت مدرس و پارک علم و فناوری این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت توسعه پایدار اکوسیستم، گفت: در عین حال که در حال توسعه هستیم، ملاحظات اکوسیستم را رعایت خواهیم کرد.

دکتر احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز ضمن اشاره به سابقه تأسیس ۱۵ ساله پارک علم و فناوری، بر نقش مهم این مجموعه در زمینه‌های مختلف فعالیت‌ها اشاره کرد و افزود: مجموعه علم و فناورانه مدرس به عنوان پارک دانشگاهی، بنیه عظیمی از علم و فناوری را فراهم آورده است.

مهندس حمید ظهرابی، معاون سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در این مراسم توجه به توسعه علمی اکولوژی را از اهم فعالیت‌های لازم در عرصه حفاظت از محیط زیست ذکر کرد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در جمع مسئولان دانشگاه و پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و کارآفرینان، با اشاره به اهمیت علم اکولوژی و اکوسیستم‌ها در برنامه‌ریزی های کلان کشوری افزود: مدیریت ما باید به سمت مدیریت زیست بومی حرکت کند تا بر اساس تغییر اقلیم و شرایط محیط زیست تغییرات اکوسیستم را مدیریت و زمینه توسعه‌ای را فراهم کنیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس، وی نداشتن دانش تولید را از نقصان‌های علمی کشور ذکر و تصریح کرد: این‌که چه بکاریم، کجا بکاریم و چگونه بکاریم؟ علم است. متأسفانه در سال‌های اخیر بهره‌برداری‌های نادرست در بالادست باعث ایجاد مشکلات بسیاری از جمله از بین رفتن سفره‌های آب زیرزمینی شده است که بر مشکلات گذشته افزوده است، لیکن اگر برای کاشتی که می‌خواهیم، اقتصادی در نظر داریم؛ باید به تنوع، اکوسیستم، اقلیم و مدیریت زیست بومی واقف باشیم.

انتهای پیام