• شنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۳
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 97121809457
  • منبع : نمایندگی قم

دیدار مسئولان بنیاد شهید استان قم با آیت‌الله علوی گرگانی

آیت الله علوی گرگانی

مرجع تقلید شیعه گفت: شهدا و خانواده‌های شهدا شاهرگ انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمدعلی علوی گرگانی به مناسبت روز گرامیداشت شهدا در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: شهدا و خانواده‌های شهدا شاهرگ انقلاب اسلامی هستند، ایشان با ایثار و نثار جان خویش به جامعه اسلامی حیات دوباره بخشیدند. خانواده‌های شهدا با گذشت از فرزندان، همسران و برادرانشان در راه خدا ایثار کردند، شهدا از انسان‌های شایسته و نافع برای جامعه بودند، ایشان زبانزد و مورد غبطه همه انسان‌ها هستند و امروز بعد از ۴۰ سال از انقلاب نامشان جاودان است.

وی با گرامیداشت روز شهدا عنوان کرد: خداوند ایمان را در کنار عمل صالح قرار داده، ایمان بدون عمل صالح بی فایده است و عکس آن نیز صادق است، شهدا هر دو را داشتند، خداوند محبت شهدا را در دل‌ها قرار داده است.

آیت‌الله علوی گرگانی افزود: خوشا به حال خانواده‌های شهدا که عزیزانشان را در راه خدا تقدیم کردند، امروز این خانواده‌ها در خط شهدا قرار دارند و اگر توفیق عمل صالح کسب کنند، آینده درخشانی خواهند داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این مراسم خدمت به خانواده‌های شهدا را مدال افتخاری برای خادمان به شهدا دانست و افزود: دیدار با ۸۰۰۰ خانواده شهید و ایثارگر در سال جاری از اقدامات صورت گرفته است.

وی افزود: طبق آمار موجود در بنیاد شهید و امور ایثارگران، استان قم ۶۰۰۰ شهید، بیش از ۱۱ هزار جانباز و ۵۹۰ آزاده در راه دفاع از اسلام تقدیم نموده است.

انتهای پیام