• شنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97121809608
  • منبع : نمایندگی قزوین

نماینده قزوین:

همراهی تشکل‌های مردم‌نهاد در صیانت از منابع طبیعی ضروری است

داوود محمدی

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: همراهی و تعامل مردم و تشکل‌های مردم‌نهاد در حفظ و صیانت از منابع طبیعی لازم و ضروری است.

به گزارش ایسنا، داوود محمدی در مراسم ویژه حفاظت و قانون که به‌مناسبت هفته منابع طبیعی با حضور نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، داستان عمومی و انقلاب استان، معاون عمرانی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و وابسته، کارکنان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری استان و همیاران طبیعت در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: منابع طبیعی یک سرمایه ملی است که با دست بشر این سرمایه ملی در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: وضعیت آب، خاک و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی با چالش‌های جدید مواجه است که این موضوعات باید با حساسیت جدی پیگیری شود تا این سرمایه ملی را به آیندگان واگذار کنیم.

محمدی تصریح کرد: منابع طبیعی علیرغم همه تلاش‌های شبانه‌روزی قادر به پاسخگویی حجم بالای منابع نیست و باید تشکل‌های مردمی به کمک منابع طبیعی بیایند.

وی با تأکید بر اینکه بدون کمک و همراهی مردم هیچ کاری امکان‌پذیر نیست، درخواست کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و نگاه ویژه به منابع طبیعی بتوان قدم‌های بلندی در راستای حفظ و صیانت از این منابع برداشت.
 

مدیریت یکپارچه به حفظ اراضی کشاورزی استان قزوین کمک می‌کند


سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: بحث قوانین در تسهیل مباحث مربوط به منابع طبیعی و مرتع‌داری بسیار پررنگ است که نباید نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: در سال 96 مجلس شورای اسلامی یک سری جرائم را در زمینه منابع طبیعی مصوب کرد ولی فکر می‌کنم ریشه مشکلات در عدم وجود قوانین جامع و کامل در زمینه منابع طبیعی است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالیان زیادی است که با یک قانون مصوب در زمینه منابع طبیعی امورات را انجام می‌دهیم و این باعث مشکلاتی در جامعه شده است، خاطرنشان کرد: برای اصلاح ساختار، نیازمند فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش‌ها در مسائل منابع طبیعی هستیم.

زرآبادی به اهمیت نقش تشکل‌های مردم‌نهاد در جامعه اشاره کرد و افزود: وجود تشکل‌های مردم‌نهاد در جامعه باعث شده بسیاری از مشکلات حل شود و این تشکل‌ها به‌عنوان پلی بین مشارکت‌های مردمی، حکومت و نظام توانسته‌اند طرح‌های خوبی را اجرا کنند.

وی در بحث کاداستر اراضی کشاورزی نیز خاطرنشان کرد: باید با توجه به آمایش سرزمین در خصوص مشخص شدن زمین‌های کشاورزی و اراضی ملی و زمین‌هایی که مالکیت‌های شخصی دارند برنامه‌ریزی کرد.

زرآبادی یادآور شد: باید هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات وجود داشته باشد و مردم نباید منابع طبیعی را به‌عنوان دستگاه سنگ‌انداز تلقی کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در پایان این نشست بر لزوم اهمیت احیای دشت قزوین و تغییر الگوی کشت تأکید کرد.

انتهای پیام