• سه‌شنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۲۱:۳۲
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 97122111666
  • خبرنگار : 71290

گشایش نمایشگاه عکس ۲۷ سال روابط دیپلماتیک ایران و قزاقستان

نمایشگاه

نمایشگاه عکس «۲۷ سال روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان» عصر امروز با حضور مقامات جمهوری قزاقستان، سفرا و دیپلمات‌های مقیم، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز علمی، دانشجویان و استادان زبان فارسی در موزه ملی جمهوری قزاقستان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، مجید صابر سفیر کشورمان در آئین گشایش این نمایشگاه در سخنانی با اشاره به سابقه دیرینه دوستی میان دو ملت، برقراری روابط دیپلماتیک میان دو کشور در سال ۱۹۹۲ را آغاز مجدد روابط تاریخی میان دو ملت عنوان کرد و اظهار داشت: با اعلام استقلال جمهوری قزاقستان، جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که این استقلال را به رسمیت شناخت و سفارت خود را در آلماتی تأسیس کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این نمایشگاه که بخش‌هایی از رویدادهای مهم روابط دو کشور را در قالب تصاویر به نمایش گذاشته، در حقیقت چکیده‌ای از کتاب مصور تاریخ ۲۷ ساله روابط دو کشور است.

سفیر کشورمان در آستانه ابتکار برگزاری این نمایشگاه را نشانه همکاری‌های رسانه‌ای میان ایران و قزاقستان عنوان کرده و ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.

در این مراسم همچنین عسکر اوماروف مدیر عامل خبرگزاری کازینفرم قزاقستان ضمن تشکر از برگزاری این نمایشگاه، همکاری میان خبرگزاری ایرنا و کازینفرم را مثبت و ارزنده دانست و بر توسعه همکاری‌های رسانه‌ای میان ایران و قزاقستان تأکید کرد.

در این نمایشگاه، ۹۱ عکس از رویدادهای مهم سیاسی و فرهنگی میان دو کشور که توسط خبرگزاری ایرنا ارسال شده به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه تا ۲۵ اسفند و در موزه ملی جمهوری قزاقستان برپا خواهد بود.


انتهای پیام