• یکشنبه / ۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۰
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98010400927
  • منبع : وزارت کشور

بازدید وزیر کشور از منطقه سیل زده گنبد کاووس

بازدید وزیر کشور از منطقه سیل زده گنبد کاووس

در دومین روز از حضور وزیر کشور در مناطق سیلزده گلستان، رحمانی فضلی با حضور در محله آخوند آباد گنبد در حاشیه رودخانه گرگانرود و سرکشی به تعدادی از خانواده ها که منازل آنان دچار آبگرفتگی شده بود، ضمن دلجویی بر عزم دولت برای حل مشکلات مردم سیل‌زده تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی پس از بازدید از منطقه سیل زده کوی ساحل گنبدکاووس گفت: بر اساس تقسیم کار مصوب در ستاد مدیریت بحران، مسئولیت تخلیه و هدایت آب با سپاه پاسداران، تأمین تجهیزات و ماشین آلات با وزرات راه، پشتیبانی با استانداری گلستان، کمیته اطلاع رسانی صداوسیما و مسائل امنیتی و مراقبتی بر عهده معاون سیاسی امنیتی استانداری است.

وی افزود: کمیته تعیین خسارت با مدیریت ستاد بحران کشور طی ۱۰ روز آینده میزان خسارات سیل را برآورد می‌کند.

وزیر کشور تاکید کرد: آبگرفتگی موجب وارد آمدن خسارات سنگینی به منازل مسکونی شده که برخی بیمه نامه دارند و متاسفانه برخی فاقد بیمه هستند اما باید خسارات‌ها جبران شود تا بازگرداندن آرامش به مردم در گلستان مستقر هستم.

وزیر کشور با اشاره به بازدید خود از برخی محلات سیل زده گنبدکاووس در حاشیه رودخانه گرگانرود هم گفت: منازل بسیاری از مردم در این شهر دچار آبگرفتگی شده و خسارات زیادی به اموال و اثاثیه آنها وارد شده است.

وی با اشاره تداوم حضور خود در چند روز آینده در گلستان گفت: در این مدت با تشکیل جلسات مرتب، نسبت به ساماندهی امور سیل‌زدگان اقدام و برآورد خسارت‌های وارده به مردم در شهرستان های مختلف از طریق فرماندارری های پیگیری و انجام می‌شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ساماندهی اوضاع در مناطق سیل‌زده آرامش را به مردم برگردانیم.

براساس گزارش پایگاه خبری وزارت کشور در سفر روز یکشنبه وزیر کشور به شرق گلستان، وی علاوه بر بازدید هوایی از منطقه مرزی و وضعیت رودخانه اترک، وضعیت سدهای وشمگیر، گلستان و بوستان و مناطق بالادست آن را نیز مورد بررسی قرار داد.

رحمانی فضلی در این سفر، با حضور در محله آخوند آباد گنبد در حاشیه رودخانه گرگانرود و سرکشی به تعدادی از خانواده‌ها که منازل آنان دچار آبگرفتگی شده بودند، ضمن دلجویی، بر عزم دولت برای حل مشکلات مردم سیلزده تاکید کرد.

انتهای پیام