• یکشنبه / ۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98010400944
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

اورژانس هوایی آذربایجان غربی افتتاح شد

اورژانس هوایی آذربایجان غربی افتتاح شد

ایسنا/آذربایجان غربی اورژانس هوایی آذربایجان غربی در چهارمین روز از فروردین 98، با حضور استاندار آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیران کل ادارات استان و مقامات لشکری و کشوری افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی یک استان حادثه خیز و کوهستانی است و از طرف دیگر حدود 960 کیلومتر با کشورهای خارجی مرز مشترک داریم این امر باعث شده تا تعداد مرزنشینان این استان زیاد باشد به طبع آن دسترسی به این نواحی مشکلات خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: معضل ترافیک و بارش برف در زمستان خدمات رسانی به بیماران مخصوصا نجات جان زنان باردار و مصدومین حوادث و تصادفات جاده ای را با مشکل مواجه می کند.

آقازاده تصریح کرد: 2 سال است تلاش می کنیم اورژانس هوایی را در استان راه اندازی کنیم که امسال خدا را شکر این امر محقق شد طبیعی است که ما بتوانیم قدرت مانور خود را جهت جابجایی بیماران افزایش دهیم با راه اندازی این اورژانس هوایی آمار  مرگ و میر مادران باردار و میزان مرگ و میر تصادفات جادهای کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام