• شنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۹
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98011002920
  • منبع : نمایندگی همدان

کشف ۲۲۶۶ کیلوگرم گوشت غیربهداشتی در همدان

کشف ۲۲۶۶ کیلوگرم گوشت غیربهداشتی در همدان

ایسنا/همدان رییس اداره دامپزشکی شهرستان همدان گفت: حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان مواد غذایی با منشاء دامی به ویژه گردشگران نوروزی از وظایف ذاتی دامپزشکی است که در این زمینه برنامه ریزی مدون و منسجمی در راستای اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز تهیه، نگهداری و مصرف فرآورده های خام دامی شهرستان همدان از ۲۰ اسفند سال گذشته در نظر گرفته شد.

دکتر امیرحسین نقی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: این طرح با تشکیل ۴ اکیپ سیار و ۲ اکیپ ثابت از ۲۰ اسفند سال گذشته تا ۲۰ فروردین از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب اجرا می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در طول این ۱۸ روز تعداد ۱ هزار و ۱۰۸ مورد بازدید، ۴۳ عملیات نمونه برداری، ۹ مورد حکم قضائی ورود به منزل در رابطه با کشتار غیر مجاز، ضبط و امحاء ۲۲۶۶ کیلو گرم مواد گوشتی غیر قابل مصرف، پلمپ ۵ مرکز عرضه گوشت مرغ و آلایش مرغی تازه، ۳ واحد قصابی و ۳ واحد اغذیه فروشی انجام شده است.

نقی پور تصریح کرد: یک مورد ایستگاه جمع آوری شیر خام و همچنین ۶ واحد طباخی به علت تخلفات بهداشتی به مراجع قضائی اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

رئیس دامپزشکی شهرستان همدان در پایان اضافه کرد: ضمن تشکر از فعالیت‌های پرسنل اداره دامپزشکی از مردم شریف همدان درخواست می‌کنم هر گونه تخلف بهداشتی را از طریق تلفن گویای ۱۵۱۲ به اداره دامپزشکی گزارش دهند.

انتهای پیام