• شنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۴
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 98011002964
  • منبع : نمایندگی فارس

بازدید نمایندگان وزیر از وضعیت مدارس آسیب دیده از سیل شیراز

بازدید نمایندگان وزیر از وضعیت مدارس آسیب دیده از سیل شیراز

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر نظارت سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس به عنوان نمایندگان ویژه وزیر از مدارس آسیب دیده حادثه سیل اخیر در شیراز بازدید کردند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح امروز (شنبه) ۱۰ فروردین حجت الاسلام علی عسکری و ماشاالله قاسمی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور با هدف بررسی وضعیت مدارس آسیب دیده از سیل، به شیراز سفر و از آموزشگاه‌های احسان، شهید رحیم دل و خواجه نصیر طوسی بازدید کردند.

نمایندگان ویژه وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از مدارس آسیب دیده با حضور در منزل مرحوم محمودرضا ناصری که در حادثه سیل شیراز جان باخته است با خانواده وی دیدار و گفتگو کردند.

نمایندگان ویژه وزیر آموزش و پرورش همچنین در منزل یکی از فرهنگیان ناحیه ۳ شیراز که منزلش در حادثه سیل دچار آسیب جدی شده بود از نزدیک در جریان خسارت های وارده به وی قرار گرفتند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این بازدیدها، با اشاره به همراهی و نوع دوستی مردم شیراز در پی وقوع سیل اخیر گفت: مردم شیراز خوش درخشیدند و نماد ایثار اجتماعی را با روحیه مثبت اندیشانه، آگاهانه، مهمان دوستانه و نوع دوستانه خود به تصویر کشیدند.

حجت‌الاسلام علی عسکری گفت: وظیفه ما از نظر تعلیم و تربیت و نظام آموزشی ایجاب می کرد که به استان های سیل‌زده سفر کنیم و از نزدیک شاهد اتفاقات باشیم و از مدارس تخریبی بازدید داشته باشیم.

او اضافه کرد: انشاءالله ضمن دلجویی از خانواده های متوفی و عیادت از آسیب دیدگان این حادثه در بیمارستان، طی جلسه‌ای با حضور استاندار و سایر مسئولین استانی خسارت های به وجود آمده را برآورد و جمع بندی کرده و به ستاد وزارت متبوع منعکس می کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طی روزهای آینده و با استفاده از فرصت تعطیلی مدارس، آموزشگاه‌های آسیب دیده از سیل در شیراز آماده خواهد شد، گفت: ان‌شاءالله در یک اقدام جمعی به عنوان تجدید عهد با مردم این منطقه و فرهنگیان عزیز در یک ایثار اجتماعی که خودشان این حماسه و ایثار را خلق کردند، ما هم شریک و سهیم بشویم و مسئولین در کنار مردم و فرهنگیان و دانش آموزان به ایفای نقش بپردازیم.

به گزارش ایسنا، در این بازدید مدیرکل آموزش و پرورش فارس و مسعود رضایی و علی اکبری نمایندگان مردم شیراز در مجلس نیز حضور داشتند.

انتهای پیام