• سه‌شنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98012007705
  • خبرنگار : 71129

طعنه رئیس پارلمان اروپایی به فرانسه درباره سقوط قذافی

رئیس پارلمان اروپایی با یادآوری نقش فرانسه در سقوط معمر قذافی هشدار داد که اگر هیچ اقدامی برای حل بحران در لیبی صورت نگیرد، اوضاع در این کشور بیش از پیش غیرقابل کنترل می‌شود

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسپوتنیک، آنتونیو تاجانی، رئیس پارلمان اروپایی به اظهارات مطرح شده از سوی متئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا اشاره کرده که گفته بود منافع اقتصادی یک کشور خارجی احتمالاً در عملیات نظامی صورت گرفته علیه طرابلس نقش دارد.

رئیس پارلمان اتحادیه اروپا گفت: ما همواره گفته‌ایم که فرانسه و ایتالیا منافعی جداگانه در لیبی دارند و نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری سابق فرانسه در کنار آمریکایی‌ها و انگلیس یکی از حامیان قدرتمند در سرنگونی و سپس کشته شدن معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی بود.

وی همچنین تاکید کرد که فرانسه یک اشتباه تاریخی جدی داشت و امیدوار بود حضوری قوی‌تر در لیبی داشته باشد اما در پایان، چیزی جز ناآرامی باقی نماند و ما با افزایش تعداد مهاجران و آوارگان تاوان پس می‌دهیم.

رئیس پارلمان اروپایی همچنین هشدار داد که اگر هیچ اقدامی برای حل بحران در لیبی صورت نگیرد، اوضاع در این کشور بیش از پیش غیرقابل کنترل می‌شود. بن بست لیبی بازتاب ناتوانایی ایتالیا در رویارویی با اوضاع در این کشور شمال آفریقا نیز هست.

انتهای پیام