• شنبه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۹
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 98012409705
  • منبع : نمایندگی گلستان

حضور اعضاء کمیسیون آموزش و نماینده وزیر آموزش و پرورش در گلستان

دانش‌آموز

به منظور بررسی وضعیت مدارس شهرستان گمیشان در سیل، نشست هماهنگی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش با فرماندار گمیشان برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از فرمانداری گمیشان، امیر شیر توماج در این نشست گفت: از برخی مدارس مرکز شهرستان در سیل به‌عنوان اسکان اضطراری استفاده شد. با توجه به وضعیت توپوگرافی منطقه و رطوبت بالای منطقه لزوم نوسازی مدارس فرسوده خصوصاً مدارس آسیب دیده ضروری است.

فرماندار شهرستان گمیشان یادآور شد: قرار گرفتن گمیشان در لیست 31 شهرستان کمتر توسعه یافته شهرستان‌های کشور فرصت مناسبی برای توجه ویژه به این منطقه است.

وی بیان کرد: 32 مدرسه در سطح شهرستان گمیشان در سیل دچار خسارت شده است.

توماج در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس شهرستان، گفت: سه مدرسه در سطح شهرستان دچار خسارت یا آبگرفتگی کامل شده که دانش‌آموزان این مدارس به شیفت مخالف مدارس دیگر یا کانکس منتقل شدند.

وی ادامه داد: در شهر گمیش تپه دانش‌آموزان دبستان حمید آخوند قولی به کانون عبدیجان آخوند نبوی‌نژاد، دانش آموزان مدرسه محمد ولی کمینه به شیفت مخالف مدرسه شیدایی و کانکس و در سیمین شهر نیز دانش آموزان دبستان ترکمن به شیفت مخالف دبیرستان خدیجه کبری(س) منتقل شدند.

فرماندار گمیشان افزود: دانش‌آموزان آموزشگاه شبانه روزی وحدت شهر گمیش تپه نیز به خاطر اسکان اضطراری خانوارها در این محل به شیفت مخالف هنرستان فاطمه زهرا(س) و دبستان ایران منتقل شدند.

در این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، قاسم احمدی لاشکی و سیدحمایت میرزاده اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان حضور داشتند.

همچنین با حضور این هیئت زنگ بازگشایی مدارس در شهر آق قلا نواخته شد و مدارس کانکسی دبستان میرداماد و حاج اورکت شهر آق‌قلا که در سیلاب اخیر تخریب شده است، بازدید به عمل آورد.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان به عنوان استان‌های معین برای گلستان انتخاب شده‌اند و حجت‌الاسلام و المسلمین ذوعلم نماینده وزیر آموزش و پرورش در این استان تعیین شد.

انتهای پیام