• سه‌شنبه / ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۲
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98012711983
  • منبع : نمایندگی گلستان

حجت‌الاسلام مروی خبر داد:

مشارکت آستان قدس در ساخت خانه و مدرسه در مناطق سیل‌زده

مشارکت آستان قدس در ساخت خانه و مدرسه در مناطق سیل‌زده

تولیت آستان قدس رضوی گفت: سعی داریم با حذف کردن اقداماتی که الان در اولویت آستان قدس نیست، در ساختن خانه ها، مدارس و مساجد مشارکت داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام احمد مروی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا این مرحله نیروهای مردمی، نظامی و انتظامی، بسیج و روحانیون همه مشارکت کردند تا از این مرحله بحرانی عبور کنیم و به حمدالله خوب بوده است. البته مردم توقع و انتظاراتی دارند که بجا هم است؛ مردم در یک لحظه تمام سرمایه چندین ساله خودشان را از دست دادند. مردم همانگونه که در مرحله اول، مشارکت و احساس مسئولیت و نوع دوستی با سیل زدگان داشتند، در بازسازی و تجهیز خانه‌های آسیب دیدگان نیز مشارکت کنند. در تمامی اتفاقات دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، قضایای منافقین، توطئه‌ها و فتنه‌هایی که دشمن بر ما تحمیل کرده و همچنین در حوادث و بلایای طبیعی، با همبستگی و همراهی مردم توانستیم از این مراحل عبور کنیم. باید این همبستگی را تقویت کنیم تا در برابر حوادث و بلایای طبیعی با سربلندی و موفقیت پیش برویم.

وی با بیان اینکه آستان قدس رسیدگی به نیازمندان را جزو وظیفه ذاتی خود می‌داند، گفت: حدود ۱۰۰ گروه متشکل از ۱۰۰۰ نفر از خادم یاران، در سه استان سیل زده مشغول به خدمات رسانی هستند.

مروی خاطرنشان کرد: سعی داریم با حذف کردن اقداماتی که الان در اولویت آستان قدس نیست، در ساختن خانه‌ها، مدارس و مساجد مشارکت داشته باشیم.

انتهای پیام