• یکشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۸
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 98020100178
  • خبرنگار : 71549

مسی همه چیز نیست

لیونل مسی

بارسلونا در روزی که ستاره اش نتواند گلزنی کند می تواند پیروز شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، لیونل مسی با به ثمر رساندن ۳۳ گل و ۱۵ پاس گل در صدرنشینی بارسلونا بی تاثیر نبوده است و می‌توان گفت آبی اناری‌ها به لطف ستاره آرژانتینی دوباره قهرمان لالیگا خواهند شد. با این حال در نبود مسی یک تیم پشت آن است. این موضوع در آمار دیده می‌شود. بارسا در این فصل هفت پیروزی بدون گلزنی مهاجمش به دست آورده است. بدون آن ۲۱ امتیاز داستان کنونی کاملاً متفاوت بود. فوتبال یک ورزشی گروهی است و درخشش مسی تنها کافی نیست.

آبی اناری‌ها برابر وایادولید، رئال سوسیداد (دو دیدار)، رئال مادرید (دو بازی)، رایووایکانو و ویارئال برای پیروزی به گلزنی ستاره آرژانتینی نیاز نداشتند. عثمان دمبله و لوییس سوارس در این بازی‌ها گلزنی کردند. اوج درخشش سوارس به دیدار برابر رئال مادرید بر می‌گردد که سه بار در نوکمپ دروازه حریف را باز کرد. در این بازی فیلیپ کوتینیو و آرتورو ویدال نیز گلزنی کردند. ایوان راکیتیچ تک گل تیم کاتالانی را در دیدار برگشت ال کلاسیکو به ثمر رساند. جرارد پیکه، آلنیا، لانگله و جوردی آلبا دیگر گل‌های آبی اناری‌ها را در بازی‌های بعدی به ثمر رساندند.

این هفت پیروزی به همراه تساوی (با گل) مقابل اتلتیک بیلبائو و اتلتیکو مادرید نشان از ارزش کار گروهی بارسا است. مسی ستاره است اما هم تیمی‌هایش نشان دادند که می‌توانند تاثیر گذار باشند.

انتهای پیام