• شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98020703519
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی خبر داد:

کشف بیش از 8 تن پای مرغ غیربهداشتی در مشهد

پای مرغ

مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در پی بررسی‌های انجام شده، بیش از 8 تن پای مرغ غیربهداشتی از یکی از سردخانه‌های مشهد توسط گروه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی شبکه دامپزشکی این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایسنا، هادی زارعی با اعلام این مطلب، افزود: پس از رصد و پایش انجام شده، بلافاصله گروه نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد در محل حاضر شده و پس از بررسی‌های لازم و مشخص شدن شواهدی مبنی بر انقضای تاریخ مصرف این فرآورده‌ها، نمونه‌برداری‌های لازم انجام و موارد به آزمایشگاه مواد غذایی دامپزشکی استان ارسال شد.

وی عنوان کرد: با توجه به نتایج کسب شده، مشخص گردید که بار میکروبی محموله فوق بالاتر از حد مجاز بوده و لذا دستور معدوم سازی آن از مقام قضایی اخذ و محموله فوق به تدریج در حال معدوم سازی است.

وی از شهروندان نیز خواست در خرید انواع فرآوروده‌های خام دامی، به تاریخ تولید و انقضای محصولات توجه داشته و حتی المقدور از فرآورده‌های بسته بندی شده دارای نشان و مجوز دامپزشکی استفاده کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی با تلفن ۱۵۱۲، سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ و یا ارسال پیام به ادمین روابط عمومی این اداره کل در پیام رسان سروش به آدرس @dampezeshkirazavi  اطلاع رسانی نمایند تا اقدامات لازم در این خصوص توسط گروه های نظارتی شبکه دامپزشکی انجام شود.

انتهای پیام