• شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۷
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 98020703545
  • خبرنگار : 71461

دبیر جشنواره ملی حکمت و نیایش با آیت‌الله ری شهری دیدار و گفت‌وگو کرد

ری شهری

احد جاودانی دبیر نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش در راستای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره با آیت الله ری شهری دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از جشنواره ملی حکمت و نیایش، آیت الله محمدی ری شهری - تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) - در این دیدار بر استفاده از زبان فرهنگ و هنر در تبلیغ و ترویج فرهنگ زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) که زیارتشان برابر با زیارت حضرت سید الشهدا (ع) است، تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت زیارت این امامزاده واجب التکریم و امامزادگان مجاور افزود: معرفی ائمه اطهار علیهم السلام و فرزندان طاهرین شأن و فلسفه زیارت آنان را می‌توان در قالب فیلم و سایر ظرفیت‌های هنری ترویج داد.

آیت الله ری شهری تصریح کرد: تاکنون اقدامات فرهنگی و هنری خوبی در این زمینه انجام شده ولی نسبت به جایگاه ائمه طاهرین (ع) و امامزاداگان باید فعالیت‌های بیشتری صورت پذیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزاری چندین دوره جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم (ع) را مفید ارزیابی کرد و افزود: استمرار این حرکت در ابعاد ملی لازم است و برای اجرای باشکوه این حرکت ارزنده، همکاری و ظرفیت نهادهای مختلف از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مثمر ثمر خواهد بود.

احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات در استان تهران گفت: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.

وی افزود: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره (ع)، جریان‌سازی و رونق بخشی به این نوع آثار پژوهشی ازجمله اهداف این جشنواره است.

وی افزود: معرفی ابعاد شخصیتی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره جزو برنامه‌های مهم این اداره کل بوده است و از ظرفیت فرهنگ و هنر در معرفی و بازشناسی بیشتر ائمه طاهرین (ع) همواره بهره گرفته می‌شود.

در ادامه دبیران علمی و هنری جشنواره ملی حکمت و نیایش نیز به تشریح فعالیت‌های شورای سیاست گذاری جشنواره پرداختند.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت دو کتاب نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌شود؛ مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت http://hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

انتهای پیام