• یکشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98020803889
  • منبع : نمایندگی خراسان جنوبی

امامدادی خبر داد:

شکل‌گیری مطلوب شبکه‌های مشاغل خانگی در خراسان جنوبی

مشاغل خانگی

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خراسان جنوبی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی را به خوبی اجرا کرده و شکل گیری شبکه‌های مشاغل خانگی به خوبی در این استان به انجام رسیده است.

به گزارش ایسنا، مهناز امامدادی، در کمیته تخصصی مشاغل خانگی اظهار کرد: بحث مشاغل خانگی در سال 89 به صورت قانونی مطرح شد. بعد از گذشت چندسال با توجه به مطالعات میدانی یک سری نکات لازم از جمله بحث آموزش، مشاوره و راهنمایی مطرح شد و طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی این موارد را به شکل جدی دنبال می‌کند.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که اتصال به بازار از ویژگی‌های مهم این طرح است، افزود: در خصوص مشاغل خانگی بحث بیمه فراگیر را دنبال می‌کنیم و آنچه در قانون دیده شده بیمه خویش فرماست که حالت اختیاری دارد.

امامدادی با بیان این که خراسان جنوبی ظرفیت‌های ارزشمندی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: خراسان جنوبی طرح را به خوبی اجرا کرده و شکل گیری شبکه‌های مشاغل خانگی به خوبی در خراسان جنوبی به انجام رسیده است.

عباس رکنی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی نتیجه یک تیم کاری خوب و هماهنگی‌ خوب بین جهاددانشگاهی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی با بیان این که لازم است سرعت لازم را برای جذب اعتبارات داشته باشیم، افزود: با هماهنگی خوب این دو نهاد در خراسان جنوبی، واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی استان افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان این‌که در این واحد دانشجویان با مفاهیم کارآفرینی و تعاون آشنا خواهند شد، خاطرنشان کرد: از طریق همکاری بین اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی اقدامات خوبی در زمینه اشتغال‌زایی صورت گرفته و تداوم خواهد داشت.

در این جلسه، پشتیبانان مشاغل خانگی استان به بیان مشکلات و درخواست‌های خود برای توسعه بیشتر کسب و کارهای خانگی پرداختند. 

بیمه شاغل، ایجاد بازارچه‌های محلی برای معرفی محصولات، افزایش سطح مبالغ پشتیبان طرح، معضلات تسهیلات و مشکلات بانکی، نبود چارت مدون از کارآفرینان استان، فروش محصولات توسط افراد غیرمتخصص و به صرفه نبودن قیمت محصولات تولیدی مشاغل خانگی از جمله مشکلات، درخواست‌ها و دغدغه‌های پشتیبانان طرح بود.

انتهای پیام