• یکشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98020804098
  • خبرنگار : 71234

سروش بیان کرد

احتمال افزایش مارگزیدگی و عقرب‌زدگی در مناطق سیل‌زده با گرم شدن هوا

پلدختر ۲۵ روز پس از سیل

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر لزوم دادن آموزش‌های لازم به مردم در مناطق سیل زده برای مقابله با بیماری‌های واگیردار گفت که مردم در دادن اقلام و کمک‌رسانی‌های خود از پشه‌بند غافل نشوند.

ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به هشدار اخیر وزارت بهداشت درباره احتمال بروز مشکلات در مناطق سیل زده با گرم شدن هوا و آمدن حیوانات به سطح آب گفت: ما بازدیدی از روند امدادرسانی در مناطق سیل زده مازندران و لرستان داشتیم که حکایت از عملکرد خوب دانشگاه‌های علوم پزشکی دارد. در این مناطق پیشگیری‌ها به خوبی انجام شده و تلاش شده که از وقوع بیماری‌های مسری جلوگیری شود به همین دلیل به نظر می‌رسد که مشکلی از لحاظ شیوع این بیماری‌ها به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه «دانشگاه‌های علوم پزشکی در مناطق سیل زده با انجام اقداماتی همچون آهک‌ پاشی و ضد عفونی و آموزش به مردم سیل زده روند خوبی را طی کرده است»، گفت: علیرغم تمامی این اقدامات هیچ چیزی مهم‌تر از آموزش به مردم سیل زده جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار نیست. به نظرم مردم در ارسال اقلام امدادی خود پشه‌بند هم لحاظ کنند و مسئولان نیز به این موضوع توجه کنند به خصوص در استان‌های سیل زده جنوبی که از چند روز دیگر هوا گرم شده و احتمال عقرب‌زدگی و مارگزیدگی زیاد می‌شود.

انتهای پیام