• دوشنبه / ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۴
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98020904454
  • خبرنگار : 71610

اعتصاب نیروهای پلیس سودان و مختل شدن روند عبور و مرور

image.png

به دنبال اعتصاب مردم سودان در مقابل مقر فرماندهی کل ارتش، تعدادی از نیروهای پلیس این کشور نیز دست به اعتصاب زدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع آگاه اعلام کردند که نیروهای پلیس سودان نیز به منظور همبستگی با معترضان این کشور دست به اعتصاب زدند.

طبق این گزارش، به دنبال اعتصاب پلیس سودان، عبور و مرور در خارطوم مختل شد، طوری که مسافران وسایل نقلیه عمومی ناگزیر به عبور از پل‌ها با پای پیاده شدند.

این اختلال در عبور و مرور با نزدیک شدن ساعات ظهر و خروج کارمندان از مراکز دولتی در خارطوم شدت گرفت، طوری که ترافیک سنگینی در تقاطع‌های اصلی خارطوم از جمله تقاطع خیابان "البلدیه" و "الملک نمر" ایجاد شد.

به دنبال اعتصاب نیروهای پلیس، اغلب خیابان‌های خارطوم شاهد عدم حضور نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی بوده و شهروندان سودانی به طور داوطلبانه به تسریع در روند عبور و مرور می‌پرداختند.

در همین راستا، یک منبع در پلیس سودان در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت که "تعداد محدودی" از نیروهای پلیس و سربازان اقدام به اعتصاب کردند و برخی از آنها نیز غایب بودند که اقداماتی علیه آنها اتخاذ خواهد شد.

پس از استعمار سودان توسط انگلیس این اولین باری است که پلیس این کشور دست به اعتصاب می‌زند.

از سوی دیگر، محل اعتصاب معترضان سودانی در مقابل مقر فرماندهی کل ارتش این کشور روز گذشته نیز شاهد اعتصاب معترضان و پیوستن هیئت‌هایی از ایالت‌ها و مناطق اطراف خارطوم به این اعتصاب بود.

بارزترین این هیئت‌ها، کارکنان اداره مالیات بودند که با حرکت از مقر اداره مالیات به اعتصاب کنندگان دیگر در مقابل مقر فرماندهی کل ارتش ملحق شدند.

از سوی دیگر، کمیته امنیتی ایالت خارطوم نیز اعلام کرد که با درخواست برگزاری راهپیمایی "میلیونی" توسط جریان "حمایت از شریعت" مخالفت کرده است.

این راهپیمایی قرار بود که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شود اما کمیته امنیتی ایالت خارطوم به دلایل امنیتی با برگزاری آن مخالفت کرد.

انتهای پیام