• سه‌شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98021005372
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

سفری به شهر گُل‌ها در ایران

باغ گل‌های پیازی - مشهد

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه از برگزاری جشنواره گل‌ها در ارومیه خبرداد.

علی شایگان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ گلکاری، ارتقا سرانه گل و توسعه فضای سبز برگزار می‌شود گفت: جشنواره گل‌ها به مدت ۳ روز از ۱۲ اردیبهشت تا ۱۵ این ماه با محوریت پارک گوللرباغی برگزار می‌شود که مراسم افتتاحیه این جشنواره روز پنجشنبه ساعت ۱۸ خواهد بود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۴ نقطه شهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره علاوه بر پارک گللرباغی همزمان در ۳ پارک دیگر شهر از جمله پارک استقلال (تخم مرغی)، پارک صفا در منطقه حاجی پیرلو و پارک ساعت ارومیه نیز برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه، جشنواره گل را فرصتی مناسب برای معرفی ارومیه به عنوان شهر گل‌ها در راستای اهداف گردشگری ارومیه ۲۰۲۰ عنوان کرد و ادامه داد: در این جشنواره ۵۰۰ هزار بوته گل در ۴ نقطه مذکور کاشته می‌شود.

شایگان با اشاره به برنامه‌های جانبی این جشنواره اظهار کرد: برپایی جشن، موسیقی سنتی و مسابقه از برنامه‌های این جشنواره است؛ همزمان نیز کارناوال گل در قالب ۶ المان از جمله تردد اتومبیل فولکس قدیمی، بالن و کالسکه گل کاری شده در سطح شهر نیز از دیگر برنامه‌های هم راستای جشنواره است.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه با بیان اینکه گل کاری و رنگی شدن چهره شهر در کاهش استرس و بالا بردن روحیه شادابی مردم مؤثر است افزود: در کشورهای پیشرفته سرانه مصرف گل به ازای هر نفر در طول سال ۱۵۰ شاخ گل بوده اما این میزان در کشور ما به ۷ شاخه می‌رسد که برگزاری جشنواره‌های اینچنینی در افزایش مصرف سرانه گل و همچنین افزایش سرانه فضای سبز مؤثر خواهد بود.


انتهای پیام