• سه‌شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۳
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 98021005407
  • خبرنگار : 71626

باشگاه هواداران کتاب در نمایشگاه کتاب

باشگاه هواداران کتاب

نماینده حاضر از باشگاه هواداران کتاب در نمایشگاه کتاب از نحوه فعالیت این باشگاه برای ترویج کتاب می‌گوید.

مسئول غرفه باشگاه هواداران کتاب در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه شکل‌گیری و فعالیت این باشگاه اظهار کرد: ما دیدیم در سطح شهر باشگاه‌های بدنسازی برای سلامت جسم ایجاد شده است، اما کتاب که غذای روح است باشگاهی ندارد. ایجاد این باشگاه کاملا خودجوش و مردمی است و توسط مردم آتش به اختیاری است که دغدغه فرهنگی دارند و دوست دارند حضور کتاب در جامعه پررنگ‌تر شود. در این باشگاه خوراک فکری کتاب است برای همین سعی می‌کنیم کتاب‌های خوب را معرفی، ترویج و تبلیغ کنیم و کتاب‌هایی را که محتوای غنی ندارند معرفی نکنیم. ما شنبه‌ها معرفی کتاب داریم که در چهار حوزه کودک‌ونوجوان، رمان، شعر و ادبیات دفاع مقدس انجام می‌شود. سه‌شنبه‌ها هم کتاب‌گرافی داریم. سال گذشته جملات کتاب‌هایی را که از علما و دانشمندان وجود دارند به‌صورت عکس‌نوشت در فضای مجازی منتشر و هشتگی را هم با عنوان «سه‌شنبه‌های کتابی» در همین فضا بولد کردیم.

او افزود: همه فعالیت‌های ما تاکنون مجازی بوده است. تنها کار حضوری که انجام دادیم، دیدار با خانواده شهیدی بوده که کتاب فرزندشان را منتشر کرده‌اند. این کتاب «رفیق مثل رسول» خاطرات شهید رسول خلیلی است و هدف از این دیدار هم این بود که خانواده دیگر شهدا هم کتاب فرزندان‌شان را چاپ کنند. برای آینده هم قرار است  گروهی از ما به مکان‌هایی مثل سرای سالمندان یا بیمارستان کودکان برود و برای آن‌ها کتاب بخواند. در روزهای چهارشنبه هم یک سلبریتی کتاب معرفی می‌شود. روزهای پنج‌شنبه هم نکاتی درباره مطالعه مفید و غیرخسته‌کننده داریم.

این مسئول باشگاه هواداران کتاب همچنین به علت حضورشان در نماشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: به نمایشگاه کتاب آمده‌ایم تا دسترسی‌مان به مخاطب عام برای معرفی باشگاه بیشتر شود. تخته‌ای هم که در این‌جا نصب شده برای این است که مردم نظرات‌شان را درباره نحوه کتاب‌خوان کردن دوستان‌شان در این‌جا بنویسند تا ما هم استفاده کنیم. در نمایشگاه کسانی هم که در شهرستان حضور دارند و نمی‌توانند در برنامه‌های حضوری ما شرکت داشته باشند می‌توانند برای این‌که همزمان با برنامه‌های ما همان برنامه را در شهر خودشان انجام دهند، به ما پیوندند.

انتهای پیام