• چهارشنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 98021105831
  • خبرنگار : 71549

خشم برزیلی‌ها از رفتارهای اخیر نیمار

نیمار

رسانه‌های برزیلی به خاطر رفتارهای اخیر کاپیتان تیم ملی کشورشان به شدت از او عصبانی هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، برزیلی‌ها از جنجال‌های اخیر نیمار عصبانی هستند. آخرین حاشیه مهاجم پاری سن ژرمن به فینال جام حذفی فرانسه برمی‌گردد که برابر رن در ضربات پنالتی شکست خوردند. بازیکن برزیلی که گران‌ترین انتقال تاریخ فوتبال را به نام خود ثبت کرده است در مراسم اهدای جام از هوادار تیم حریف عصبانی شد و به او ضربه زد.

این رفتار نیمار باعث واکنش رسانه‌های برزیلی شد چون بی انضباطی‌های کاپیتان برزیلی ادامه داشت. او به تازگی با محرومیت سه جلسه‌ای یوفا روبرو شده بود چون در دیدار پاری سن ژرمن و منچستریونایتد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به داور توهین کرد. تیم پاریسی در خانه مغلوب حریف انگلیسی‌اش شد و از صعود به دور بعد بازماند.

آندره ریزک، روزنامه‌نگار برزیلی در برنامه سلسائو اسپور تی وی گفت: هرگز ندیدیم که نیمار بگوید من اشتباه کردم، مشکل بازیکنان جوان پاری سن ژرمن بودند یا مشکل کسی است که جریمه می‌کند و نه کسی که جریمه می‌شود. مشکل همه کسانی هستند که می‌گویند او در جام جهانی خیلی بر زمین افتاد و نه کسی که بر زمین می‌افتد. همیشه مقصر دیگران هستند.

در این برنامه کارلوس ادواردو منصور، دیبر نشریه ورزشی گلوبو حضور داشت و درباره نیمار گفت: در حالی که یک بازیکن مجبور نیست توهین‌ها را بشنود، یک فوتبالیست به خاطر جایگاهش نباید حرکت خشنی مانند آن اتفاق از خود نشان دهد.

پائولو وینیسیوس، مفسر شبکه فاکس اسپورت اظهار کرد: اریک کانتونا به خاطر ضربه مشابه هشت ماه از حضور میادین محروم شده بود. در بازی که نیمار به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده بود تنها باید درباره بازی‌اش صحبت کنیم و نه رفتارش.

لیویا لارانخیرا، گزارشگر شبکه تی وی گلوبو نیز به این اتفاق پرداخت و گفت: تیته (سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل) داگلاس کاستا را به خاطر پرت کردن آب دهان جریمه کرد و اجازه نداد در دو بازی دوستانه تیم ملی حضور داشته باشد. اکنون نباید نیمار را به دلیل ضربه زدن به یک هوادار جریمه مشابه کند؟

هنوز فدراسیون فوتبال فرانسه درباره میزان محرومیت مهاجم برزیلی رأی صادر نکرده است اما به احتمال فراوان او پنج تا هشت جلسه جریمه شود.

انتهای پیام