• جمعه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98021306720
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

یک عضو کمیسیون فرهنگی:

نظام مردم سالاری دینی توسط مردم رشد می‌کند

احسان قاضی زاده هاشمی

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نظام مردم سالاری دینی که در واقع در سایه نظام جامعه دینی است توسط مردم به رشد و تعالی دست پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در همایش روز ملی شوراها که در روستای پاژ کلات برگزار شد، عنوان کرد: این گونه نیست که ما نمایندگان با خود بگوییم چون یک نوع ساختار حکومتی ایجاد کردیم باید کنار بنشینیم و نظام باید اقدامات دیگر را در دست بگیرد.

نماینده مردم فریمان در مجلس ادامه داد: البته که نظام هم وظایفی را بر عهده دارد اما این رابطه دو سویه بوده و باید مردم هم با توجه به وظایفی که بر عهده دارند و همان طور که طی این چهل سال به آن‌ها عمل کرده‌اند در ادامه نیز تکالیف خود را مستمر و پایدار انجام دهند. مردم هستند که می‌توانند با مشارکت خود به رشد این جامعه کمک کنند.
 
وی با بیان این که گاهی شوراها مورد بی مهری قرار می‌گیرند، گفت: حداقل ما نماینده‌ها باید این امید را به مردم بدهیم که جایی هست برای شنیدن دردها و مسائل آن‎ها که قطعا به این مشکلات رسیدگی می‌شود و مسئولان هم سعی در حل آن‌ها دارند که در صورت داشتن چنین رویکردی مشکلات آن‌ها نیز حل خواهد شد و جامعه روند توسعه‌ای را به خود خواهد دید.
 
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس و شوراها سلسه مراتبی هستند که با یکدیگر مرتبط بوده و نباید از یکدیگر جدا شوند چرا که در این صورت باید ابزار اعمال شوراها، عملکرد و سطح توقعات آن‌ها نیز افزایش پیدا کند.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: متاسفانه امروزه در حاشیه شهر شاهد توسعه نامتناسب اطراف شهر مشهد هستیم و حاشیه‌های جدیدی در حال شکل گیری هستند، این در حالی است که نزدیک به ۵۰ درصد بافت شهری مشهد و روستاهای اطراف مشهد روستاهای فرسوده محسوب می‌شوند. در حال حاضر به لحاظ کالبدی و عدم استاندارد و نبود سرانه‌ها باید این فضاها تخریب شوند و بافت جدیدی شکل گیرد که این امر غیر ممکن است و باید مراقب بود که این حواشی بیش از این توسعه پیدا نکنند.

وامدار مردم هستیم
 
در ادامه، حجت‌الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی، عضو کمیسیون اقتصادی خاطرنشان کرد: در واقع نمایندگان را کسی منصوب نکرده و وامدار هیچ مقامی نیستند بلکه ما وامدار مردم هستیم تا برای آن‌ها کار کنیم.

وی ادامه داد: اگر نمایندگان، خود را وامدار مردم ندانند موفق نمی‌شوند.

انتهای پیام