• شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۸
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98021407098
  • منبع : نمایندگی خوزستان

فعالیت ۲۸ پایگاه آموزشی در خوزستان برای جبران عقب‌افتادگی دانش‌آموزان پایه دوازدهم

مدرسه

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۲۸ پایگاه در ۱۴ منطقه برای جبران عقب افتادگی آموزشی و کنکوری پایه دوازدهم فعالیت می‌کنند.

جمشید کمایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نحوه جبران عقب‌افتادگی دانش‌آموزان کنکوری پایه دوازدهم به دلیل وقوع سیلاب در خوزستان و تأخیر در آغاز به کار مدارس استان پس از تعطیلات نوروز، اظهار کرد: امتیازهایی که برای جبران عقب‌افتادگی دانش‌آموزان کنکوری خوزستان در نظر گرفته شده بود، اضافه شدن یک فرصت دوباره برای امتحان دادن مجدد است. یعنی اگر دانش‌آموزان در آزمون تیر یا شهریور قبول شدند، نمرات آنها به جای امتحانات خرداد ثبت می‌شود و فارغ‌التحصیل خرداد در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: امتیاز دیگر از نظر آموزشی برای مناطقی که درگیر سیل بودند این است که برای هر منطقه دو پایگاه ویژه دختران و پسران پایه دوازدهم به شکل متمرکز در نظر گرفته شده است که از هشتم اردیبهشت شروع به کار کردند و تا ۲۷ اردیبهشت کلاس‌ها و دوره‌های بازآموزی برگزار می‌شوند تا عقب‌افتادگی تحصیلی جبران شود. این کلاس‌ها از صبح تا بعدازظهر دایر و فقط ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: جمعاً ۲۸ پایگاه برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم در ۱۴ منطقه در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه دانش‌آموزان پایه دوازدهم، هم امتحان نهایی و هم کنکور دارند و سهم قابل توجهی از سوالات کنکور از پایه دوازدهم طرح می‌شوند، پس این پایگاه‌ها خود به خود تأثیری بر آمادگی دانش آموزان برای کنکور خواهند داشت.

کمایی ادامه داد: بلافاصله بعد از امتحانات پایه دوازدهم که ۲۵ خرداد به پایان می‌رسند، از ۲۶ خرداد این پایگاه‌ها مجدداً تا ۷ و ۸ تیرماه آغاز به کار خواهند کرد اما از ۲۶ خرداد تا ۸ تیر کار این پایگاه‌ها صرفاً برای آماده کردن دانش‌آموزان پایه دوازدهم جهت کنکور است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: این پایگاه‌ها ابتدا با هدف جبران عقب‌افتادگی آموزشی فعالیت می‌کنند و بعد از ۲۶ خرداد صرفاً برای آمادگی کنکور خواهند بود. با توجه به اینکه از اساتید مجرب استفاده می‌شود، دانش‌آموزان و خانواده‌ها از پایگاه‌های ایجاد شده استقبال لازم را داشته باشند. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم از تمام فرصت‌های مهیا شده، نهایت استفاده را ببرند.

انتهای پیام