• چهارشنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۳
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98021809831
  • منبع : نمایندگی لرستان

رئیس سازمان صمت لرستان در پی وقوع سیل تاکید کرد:

لرستان اقتصاد شکننده‌ای دارد

سیل پل‌دختر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: لرستان استانی در حال توسعه است که اقتصاد شکننده‌ای دارد و با جریان سیل اخیر خسارات زیادی به بخش زیرساخت‌ها و واحدهای اقتصادی وارد شده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صفی‌خانی در کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: نیاز است براساس میزان خسارات نسخه جدیدی برای این واحدها پیچیده شود چراکه با این قوانین جاری و ساری در نظام اقتصادی کشور نمی‌توان این عقب‌ماندگی‌های استان را جبران کرد.

صفی‌خانی گفت: در این سیل 3950 واحد صنفی در استان آسیب دیدند که میزان خسارات وارد شده در این واحدها 6400 میلیارد ریال اعلام شده است.

وی ادامه داد: همچنین 114 واحد صنعتی با 301 میلیارد ریال و 17 شهرک صنعتی دچار آسیب شدند.

صفی‌خانی گفت: در شهرستان‌های چگنی و الیگودرز زیرساخت‌های معدنی که 25 مورد بودند خسارت دیدند و 200 میلیارد ریال برآورد میزان خسارات آنها بوده است.

وی ادامه داد: در استان 104 طرح صنعتی با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در سال گذشته تعریف شدند که 65.98 درصد کل این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده و 62.2 درصد اشتغال تعیین شده برای آنها محقق شده است.

صفی‌خانی با بیان اینکه 100 درصد کارخانه یخ پلدختر در جریان سیل تخریب شده است، بیان کرد: در این شهرستان چندین طرح و واحد صنعتی بشدت آسیب دیدند.


انتهای پیام