• چهارشنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۷:۱۷
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 98021810036
  • منبع : نمایندگی یزد

بسیج همگانی کنترل فشار خون در یزد راه‌اندازی می‌شود

فشار خون

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به راه‌اندازی بسیج همگانی کنترل فشار خون در استان، گفت: در این طرح بیش از ۲۵۰ هزار نفر غربالگری فشار خون می‌شوند.

دکتر «محمدرضا صادقیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه درصد زیادی از مرگ و میرها در کشور به دلیل ابتلاء به بیماری‌های قلبی و عروقی است، اظهار کرد: یکی از عوامل خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی فشار خون بالا در افراد است.

وی با اشاره به اهمیت کنترل فشار خون در افراد، افزود: در این راستا بسیج کنترل فشار خون در استان تشکیل می‌شود.

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه بسیج فشار خون از ۲۷ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و تا نیمه تیر ادامه دارد، گفت: در این طرح بیش از ۲۵۰ هزار نفر غربالگری فشار خون می‌شوند.

وی ادامه داد: مرحله اول این طرح که در ماه رمضان برگزار می‌شود، بیشتر موضوع اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد اما غربالگری فشار خون با قوت بیشتری بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

صادقیان با اشاره به اینکه فشار خون تمام افراد بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و افرادی که سابقه بیماری‌های کلیوی دارند، اندازه‌گیری می‌شود و نتیجه آن از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود نیمی از جمعیت بالای ۳۰ سال که حدود ۵۶۰ هزار نفر در استان است در این فاصله غربالگری شوند.

این مسئول در پایان گفت: این کمپین با هدف شناسایی، کنترل و اطلاع رسانی انجام می‌شود که امیدواریم با انجام آن گام مهمی در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری در استان برداشته شود.


انتهای پیام