• پنجشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۵
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98021910249
  • منبع : نمایندگی کرمان

اشتباه محاسبه‌ای در افزایش نرخ حمل بار در کرمان

حمل و نقل بار

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: قیمت حمل بار باید براساس "تُن کیلومتر" باشد اما در افزایش اخیر نرخ حمل بار در کرمان از نرم افزار قدیمی استفاده شده و افزایش زیادی صورت گرفته بود که اصلاح شد.

به گزارش ایسنا، در پی افزایش کرایه حمل بار در کرمان طی دو روز گذشته، مسائلی به وجود آمده و بحث بر سر این است که این افزایش نرخ جهش بسیاری داشته و از سوی دیگر گفته می‌شود افزایش زیادی در نرخ کرایه اعمال نشده است.

ربانی، مدیرعامل سیمان ممتازان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظها ر کرد: انجمن رانندگان کرمان کرایه جدید را بر اساس تُن کیلومتر افزایش داده که روش جدیدی است که وزارت راه تعیین کرده است، اما در این افزایش نرخ، موارد دستورالعمل مدنظر قرار نگرفته و کرایه خیلی افزایش یافته که این مسئله هم بارهای استان را با مشکل مواجه کرده و هم این حد افزایش منطقی نیست.

ربانی تصریح کرد: کارخانه‌های سیمان استان کرمان روزانه ۶ تا ۷ هزار تن بار حمل می‌کنند و در حالی که کرایه حمل بار در استان‌های دیگر افزایش نداشته، حمل از دیگر استان‌ها ارزان‌تر و به راحتی صورت می‌گیرد لذا بار ما روی زمین می‌ماند و در شرایط خاص کنونی با کمبود فروش مواجه می‌شویم.

مدیرعامل سیمان ممتازان گفت: این افزایش نرخ رانندگان کرمانی را نیز با مشکل مواجه می‌کند زیرا برای آنها نمی صرفد که بروند و از دیگر استان‌ها بار بیاورند و از سوی دیگر باید تعیین نرخ منطقی و همه جانبه بوده و نظر تولیدکنندگان گرفته شود.

"مهدی صیفوری" معاون راهداری استان کرمان در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: کرایه حمل و نقل بار توافقی و تابع عرضه و تقاضا است.

وی با اشاره به اینکه افزایش کرایه بار توسط انجمن رانندگان در حوزه حمل سیمان صورت گرفته، افزود: قیمت حمل بار باید بر اساس "تُن کیلومتر" باشد و این بحث در تمام کشور لازم الاجراست، اما در افزایش اخیر نرخ حمل بار در کرمان از نرم افزار قدیمی استفاده شده و افزایش زیادی صورت گرفته بود که اصلاح شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان اظهار کرد: "تن کیلومتر" کف قیمت حمل بار است که نباید قیمت کمتر از آن باشد و این عدد می‌تواند افزایش داده شود. افزایش نرخ حمل بار سیمان برای تشویق رانندگان برای حضور بیشتر در این بخش بوده است.


انتهای پیام