• شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۲
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 98022111146
  • منبع : نمایندگی البرز

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان اعلام کرد:

وجود ۶۶۰۰ میلیارد ریال بدهی بانکی در البرز

بانکها / اقتصادی

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان البرز با اشاره به وضعیت معوقات بانکی استان گفت: در حال حاضر ۶,۶۰۰ میلیارد ریال معوقات بانک‌های استان است که باید به مرور زمان دریافت شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، موسی اسلامیان در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی که امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد، اظهار کرد: کل اعتبارات ۱۳ بانک عامل فعال در استان در سال گذشته ۲۶۳ هزار میلیارد ریال بوده که ۱۸۳ هزار میلیارد ریال آن در قالب تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی در خصوص ساز و کار و ارائه تسهیلات بانکی توضیح داد: طبق دستورالعمل بانک مرکزی، هر بانکی می‌تواند حدود ۸۵ درصد منابعش را در قالب تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار دهد.

این مسئول خاطر نشان کرد: البرز جز معدود استان‌هایی است که در زمینه ارائه تسهیلات وضعیت خوبی دارد و در بحث ریسک اعتباری هم به استانداردهای جهانی نزدیک است.

اسلامیان با بیان اینکه نظام بانکی پیشران نظام اقتصادی کشور است، توضیح داد: دو سوم بازار کشور در اختیار بازار پولی است که بانک‌ها بخش عمده‌ای از این بازار را در اختیار دارند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان البرز با اشاره به برخی از مشکلات نظام بانکی کشور گفت: سیال بودن نقدینگی و تعدد مؤسسات پولی از عمده مسائل نظام بانکی کشور است.

وی افزود: سیال بودن نقدینگی باعث می‌شود پول از بانک‌ها خارج شود و تعدد مؤسسات پولی و مالی نیز باعث شده مردم سپرده‌های خود را در این مؤسسات بگذارند ولی از بانک‌های عامل درخواست وام داشته باشند که همین امر باعث کاهش منابع مالی بانک‌های عامل می‌شود.


انتهای پیام