• یکشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۸
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98022211414
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

تداوم گشت‌های شناوری و هوایی مرزبانان در مناطق سیل‌زده خوزستان

سردار رضایی  فرمانده مرزبانی ناجا

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: علیرغم آبگرفتگی پست‌های کنترل‌ مرزی استان خوزستان، مرزها به‌صورت گشت‌های شناوری و هوایی کنترل می‌شود.

به گزارش ایسنا سردار قاسم رضایی در حاشیه پنجمین جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده که در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: سیل اخیر در کشور به تعدادی از پاسگاه‌های مرزی خساراتی وارد کرده که نیازمند بازسازی است.

وی قطع شدن برق و آسیب دیدن برخی از راه‌ها را از جمله این خسارات برشمرد و اظهارکرد: سیل اخیر همچنین بخشی از زیرساخت‌های مرزبانی در استان خوزستان را تخریب کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه حراست از مرزها توسط مرزبانان تحت هر شرایطی ادامه دارد، تصریح کرد: برخی از پست‌های کنترل مرزبانی دچار آبگرفتگی شده‌اند اما مرزبانان در پست‌های خود مستقر هستند و مرزها را به‌صورت گشت‌های شناوری و هوایی کنترل می کند.

رضایی تاکید کرد: در حال حاضر از طریق وزارت کشور، استانداری، ستاد کل نیروهای مسلح و ... پیگیر جبران خسارات ناشی از سیل و حل مشکلات آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در خصوص خسارات وارد شده از سیل به تأسیسات و امکانات مرزبانی تصریح کرد: برآوردهای ما حاکی از آن است که  حدود ۴۰ میلیارد تومان به استحکامات مرزی خسارت وارد شده است.

انتهای پیام