• یکشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۵
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 98022211755
  • خبرنگار : 71496

درخواست فلسطین برای توقف تبلیغات مسابقه آواز یوروویژن در قدس اشغالی

وزارت خارجه فلسطین از اتحادیه رادیوهای اروپا خواست تبلیغات مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۱۹ را که در قدس اشغالی ضبط شده را حذف کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای برای اتحادیه رادیوهای اروپا از این اتحادیه خواست هرگونه برنامه‌ تبلیغاتی برای مسابقه آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ را که در شهر قدس اشغالی برگزار می‌شود، حذف کند.

این وزارتخانه در ادامه از اتحادیه رادیوهای اروپا خواست در راستای رعایت حقوق فلسطینی‌ها و اصول قوانین بین‌المللی، اجازه ندهد اشغالگران اسرائیلی از این اتفاق جهانی برای تقویت استعمار خود و سرپوش گذاشتن بر اقدامات خود در تبعیض‌ نژادی استفاده کنند.

همچنین وزارتخانه یاد شده تاکید کرد: این پیام در ادامه پیام‌های قبلی با همین موضوع و با توجه به قدرت نفوذ اتحادیه رادیوهای اروپا در افکار عمومی جهان برای این اتحادیه ارسال شده است.

در بیانیه مذکور آمده است، اینکه اسرائیل در تبلیغات خود برای این مسابقه کشور فلسطین را از نقشه مورد استفاده در لوگوی مسابقه حذف کرده و اتحادیه رادیوهای اروپا نیز موضعگیری در مخالفت با این مساله اتخاذ نکرده‌ است، به منزله پذیرش ضمنی سیاست‌های غیرقانونی اسرائیل از سوی یوروویژن است.

وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد: پافشاری اتحادیه رادیوهای اروپا بر ادامه پخش برنامه‌های تبلیغاتی اسرائیل به عنوان عاملی اشغالگر با وجود فشارهای رسمی، مردمی و بین‌المللی باعث می‌شود این اتحادیه مسئول مستقیم تغییر هویت این شهر مقدس و تاریخ آن محسوب شود.

قرار است این مسابقه روزهای ۱۴ تا ۱۸ مه جاری در قدس اشغالی برگزار شود، این برنامه بزرگترین مسابقه غیر ورزشی از نظر تعداد تماشاگران است. این برنامه در سال‌های گذشته حدود ۱۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تماشاچی در سراسر جهان داشته است.

انتهای پیام