• دوشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98022311984
  • منبع : نمایندگی کردستان

یک مسئول تاکید کرد:

مردم باید واقعیت‌های اقتصادی بازار را بشنوند

بارگیری اقلام پزشکی ارسالی به عربستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: مردم باید واقعیت‌های اقتصادی را از زبان کارشناسان و تحلیل‌گران بازار بشنوند.

به گزارش ایسنا، حسین فیروزی در نود و ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، اظهار کرد: رؤسای جهاد کشاورزی و سازمان صمت استان باید با رسانه‌ها مصاحبه و واقعیت‌های بازتر را برای مردم بازگو کنند.  

وی در این خصوص افزود: نباید اجازه دهیم خلاء‌های رسانه‌ای ایجاد شود چرا که عده‌ای به نام خدمت به اسلام، با استفاده از این خلاء‌ها تیشه به ریشه اسلام و نظام و انقلاب می‌زنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، تصریح کرد: موضوع گرانی در کشور یک واقعیت است اما بسیاری از عوامل این گرانی‌ها، اقتصادی نیست بلکه سیاسی است و نباید فراموش کنیم که ما درگیر جنگ رسانه‌ای و اقتصادی با آمریکا هستیم.

فیروزی در ادامه بیان کرد: ما منکر گرانی‌ها نیستیم اما این مسئله که کردستان گران‌تر از سایر استانهاست صحت ندارد و نباید با اعلام آمارهای اشتباه موجب ناامیدی مردم شویم.  

وی افزود: کالاهای تنظیم بازار در کردستان گران‌تر از میانگین کشور نیست اما ما به این هم راضی نیستیم چراکه میانگین درآمد سرانه استان پایین است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، عنوان کرد: طی جلسات گذشته و طبق تاکید استاندار مواردی از جمله تامین کالاهای اساسی از سوی جهاد کشاورزی با همکاری سازمان صنعت، تجدید نظر در توزیع کالاهای اساسی، تقویت نظارت ها در دو بُعد دولتی و اصناف بر بازار و همچنین برگزاری نمایشگاه‌ها در ماه مبارک رمضان باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این جلسه دستور کار اصلی که ساماندهی بازار میوه بود مورد بررسی قرار گرفت و فیروزی در این خصوص تاکید کرد: ما با سوداگری در بازار میوه استان مواجه هستیم که باید با آن مبارزه کنیم.  

وی آشفتگی بازار میوه را ناشی از خلاء‌های نظارتی دانست و افزود: باید در این بازار مداخله کنیم و بهترین ابزار برای مقابله با سوداگران، ابزار اقتصادی و ایجاد رقیب برای آنهاست. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، خاطرنشان کرد: باید در بازار، رقابتی ایجاد کنیم که به نفع مردم باشد و قیمت ها تعدیل شود چراکه حقوق مصرف کننده در اولویت قرار دارد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه کارگروهی برای مداخله تخصصی در تامین، توزیع قیمت گذاری میوه در استان، تشکیل شد.

انتهای پیام