• دوشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۸
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98022311991
  • منبع : نمایندگی خوزستان

تعمیر و راه‌اندازی کامل خطوط لوله نفت صادراتی آغاجاری

لوله نفت

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از پایان عملیات تعمیر و راه‌اندازی کامل خطوط لوله نفت صادراتی که در پی حادثه روز دوشنبه هفته گذشته دچار آسیب شده‌اند خبر داد.

ابراهیم پیرامون در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی همه واحدهای عملیاتی، فنی، تعمیراتی، خدماتی و پشتیبانی و به دنبال راه‌اندازی خط لوله ٤٢ اینچ صادراتی از اوایل روز جمعه، کار تعمیر و جوشکاری خط لوله ۳۶ اینچ نفت صادراتی نیز روز شنبه ۲۱ اردیبهشت به پایان رسید.

وی افزود: پس از چند شبانه‌روز کار فشرده، عملیات تعمیر بر روی محل آسیب‌دیده انجام و پس از آن با ایجاد جریان تدریجی در خط صادراتی ۳۶ اینچ، جوشکاری آن نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اتمام رسید.

پیرامون تصریح کرد: با انجام این عملیات و راه‌اندازی خطوط لوله ۳۶ و۴۲ اینچ، وضعیت تولید صادرات نفت و تأمین خوراک پالایشگاه اصفهان به وضعیت قبل از حادثه برگردانده شد.

وی، ضمن قدردانی از تلاش همه همکاران در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و کلیه عوامل ستاد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: تلاش بی‌وقفه همه بخش‌ها در تعمیر و راه‌اندازی این خطوط لوله، شایسته و کم نظیر بود و نیروهای متعهد این شرکت ثابت کردند که می‌توان با انسجام و همدلی بر سخت‌ترین مشکلات فائق آمد.

به گزارش ایسنا، خطوط لوله صادرات نفت و گاز، روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت در حین کار تعمیراتی دچار سانحه و آتش سوزی شده بودند.

انتهای پیام