• دوشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۶
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98022312239
  • خبرنگار : 71620

دعوت نماینده اهواز از مقام معظم رهبری برای سفر به خوزستان

کاظم نسب

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: از طرف مردم خوزستان از مقام معظم رهبری دعوت می‌کنم که از نزدیک در جریان مصیبت‌های مردم مظلوم این خطه قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، جواد کاظم نسب الباجی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: بیش از ۴۰ روز از سیلاب در استان خوزستان می‌گذرد. لازم می‌دانم از مردم شریف و غیور این استان که با دستان خالی به مبارزه با سیل رفتند تشکر کنم. همچنین باید از ملت ایران بابت همه حمایت‌های مادی و معنوی تشکر کنم.

نماینده مردم اهواز در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: یقین دارید که اگر خوزستان که عابربانک این کشور است، نباشد درآمد نفتی محقق نمی‌شود. در نتیجه برق ایران قطع، صنعتش لنگ و کشاورزی‌اش کم رونق می‌شود. پس بدانید اگر خوزستانی‌ها جنگیدند، فقط برای خانه و کاشانه خود نبوده است. بلکه ایران را از یک بحران اساسی نجات دادند. امروز ایران مدیون ایستادگی خوزستان است.

کاظم نسب خطاب به رئیس جمهور افزود: آیا پس از گذشت ۴۰ روز وقت آن نرسیده که پرداخت خسارت کشاورزان، دامداران، صنعتگران و همچنین استمهال وام‌های دریافتی و تعویق کنکور برای دانش آموزان سیل زده عملیاتی شود؟ آیا مطلع هستید که هنوز مردم شریف در چادرها با دمای ۴۰ درجه در بدترین شرایط سکونت دارند؟ آیا مطلع هستید که هنوز راه‌ها، منازل و مدارس این منطقه زیر آب رفته است؟

وی افزود: کشاورزان به خاطر حفظ شهرها و روستاها مزارع خود را تقدیم کردند و محصولی برایشان نمانده است. اکنون نوبت شماست که مصوبه هیات دولت در خصوص پرداخت خسارت سیل زدگان را اجرایی کنید.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: به نمایندگی از مردم خوزستان از رهبر فرزانه دعوت می‌کنم که از نزدیک در جریان مصیبت‌های مردم مظلوم این خطه قرار گیرید. دعوت می‌کنم که با سفر خود به این منطقه از نزدیک در جریان مصیبت‌های مردم مظلوم این خطه قرار گیرند.

انتهای پیام