• سه‌شنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98022412780
  • منبع : نمایندگی خراسان جنوبی

آخرین وضعیت بازسازی محورهای تخریب شده ناشی از سیل در طبس

سیل

سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس گفت: پس از اتمام عملیات بازسازی خرابی‌های ناشی از سیل‌های اخیر، حذف دو آبنما در محور طبس – اصفهان و عملیات احداث دو دستگاه ابنیه فنی در این محور همچنین روکش آسفالت شش کیلومتر از محور طبس - اصفهان ، 15 کیلومتر روکش آسفالت محور طبس – بشرویه ، پنج کیلومتر روکش آسفالت طبس – دیهوک ، پنج کیلومتر روکش آسفالت محور طبس-یزد و همچنین شش کیلومتر روکش ماسه آسفالت راه روستایی آبخورگ در دست اقدام این اداره است.

محسن حیدری در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: شهرستان طبس با داشتن 37 درصد از مساحت کل استان  از بعد وسعت جغرافیایی وسیع ترین شهرستان استان خراسان جنوبی محسوب می ‌شود.

وی افزود: طبقه بندی راه‌های موجود از منظر طولی مشتمل بر هزار کیلومتر راه آسفالته، 85 کیلومتر راه شوسه و 791 کیلومتر راه خاکی  است که سطح حوزه استحفاظی این اداره را تشکیل می‌دهد .

سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس بیان کرد: غالب محورهای مواصلاتی این شهرستان از حجم ترافیک بالایی برخوردار بوده و این اداره در زمینه حفظ کیفیت راه‌ها تمام اهتمام خویش را مصروف نکرده اما نظر به گستره زیاد راه‌های موجود، نیاز به توجه و دقت نظر هر چه بیشتر مسئولان همواره احساس می‌شود.

  حیدری ادامه داد: در نوروز امسال بارش شدید باران الهی را نظاره گر بودیم که به همت راهدارن سخت کوش این اداره و با بهره گیری از استعداد ادواتی کامل تمامی محورهای این شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن بازگشایی شدند.

وی افزود: مشکلات و خرابی‌های به وجود آمده پس از سیل نیز به سرعت مرتفع شدند تا مشکلی برای تردد ایمن مسافرین در محورهای شهرستان را شاهد نباشیم.

سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس ادامه داد: از اقدامات انجام شده در حوزه راهداری برای آمادگی برای طرح نوروزی 98 می‌توان به لکه گیری سطح آسفالت به میزان 5530 متر مربع، تنظیف بستر رودخانه‌ها و دهانه پل‌ها به حجم 19890 متر مکعب، اصلاح و پاکسازی دریواسیون ها به حجم 46450 متر مکعب، مرمت دستک و دیواره‌های هدایت آب به حجم 47 هزار و 450 متر مکعب، تنقیه 188 مورد پل و آشکار سازی 23 پل و قرنیز در راه ‌ های اصلی، فرعی و روستایی، تیغ زنی و تسطیح راه‌های خاکی 177 کیلومتر، زیباسازی، پاکسازی و حفظ حریم راه 49 کیلومتر، ماسه روبی در محور طبس یزد و طبس اصفهان به مقدار 10 هزار مترمکعب بوده است.

حیدری بیان کرد: در اثر بارندگی‌های اخیر 300 فقره ابنیه فنی و آبنما و 421 کیلومتر از راه‌های استحفاظی این اداره در سیل های اخیر ایراد خسارت شده که این امر در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی افزود: پس از اتمام عملیات بازسازی خرابی‌های ناشی از سیل‌های اخیر، حذف دو آبنما در محور طبس – اصفهان  و عملیات احداث دو دستگاه ابنیه فنی در این محور همچنین روکش آسفالت شش کیلومتر از محور طبس - اصفهان ، 15 کیلومتر روکش آسفالت محور طبس – بشرویه ، پنج کیلومتر روکش آسفالت طبس – دیهوک ، پنج کیلومتر روکش آسفالت محور طبس-یزد و همچنین شش کیلومتر روکش ماسه آسفالت راه روستایی آبخورگ در دست اقدام این اداره است.

سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس یادآور شد: 50 کیلومتر انتهایی از محور طبس- یزد که از وضعیت رویه آسفالتی خوبی برخوردار نیست، نیز برای انجام روکش آسفالت در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است.


انتهای پیام