• پنجشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98022613887
  • منبع : نمایندگی لرستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد:

زیرساخت‎های کشور به علوم انسانی وابسته است

داریوش جاوید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: زیرساخت‎های کشور به علوم انسانی وابسته است.

به گزارش ایسنا، داریوش جاوید در جلسه هم‌اندیشی و گفت‎وگو درباره تعالی علوم انسانی و هنر که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد، اظهارکرد: مقام معظم رهبری همواره تأکیدات بسیاری بر روی حوزه علوم انسانی داشته‎اند.

وی تصریح کرد: اما به نقل از دکتر ولایتی ریاست هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی متأسفانه تاکنون کار شایسته و درخوری در حوزه علوم انسانی اتفاق نیفتاده است. به رغم اینکه ساختارها بسیار مناسب بوده ولی رشد آن در آموزش عالی مغفول واقع شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد خاطرنشان کرد: اکثر کارهایی که در حوزه علوم انسانی در کشور ما انجام شده کپی ‎ برداری یا ترجمه است. مطمئناً انسان شناختی و هستی شناختی ما، اعتقادات و باورهای ما با غربی‌ها بسیار متفاوت است. البته باید از نقطه نظرات و تحقیقات آنها استفاده کنیم و ضمن بومی سازی علوم انسانی از آنها بهره ببریم.

جاوید اضافه کرد: زیرساخت‌های کشور ما به علوم انسانی وابسته است و اگر روزی رشته‌های علوم انسانی به تعطیلی کشانده شود آسیب‌های جدی خواهیم دید.

وی طرح ایجاد معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی را ستود و آن را مؤثر و مفید عنوان کرد و افزود: وزارت علوم و تحقیقات نیز می‌تواند از این طرح الگوبرداری کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد ادامه داد: با ایجاد این طرح رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی احیا خواهد شد و در راستای اعتقادات و باورهای مردم این مرز و برم طراحی خواهند شد.

در ادامه این نشست، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه به سوالات حاضرین در جلسه پیرامون موارد مطروحه و تعالی حوزه علوم انسانی پاسخ گفت.

در پایان و قبل از افطار، شرکت کنندگان با حضور بر قبور مطهر شهدای گمنام و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

انتهای پیام