• پنجشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۷
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98022613974
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

چهارمین شرکت‌ پارک فناوری کهگیلویه و بویراحمد، دانش‌بنیان شد

شرکت‌های دانش‌بنیان

با ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان توسط کارگروه ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد، سید شمس الدین هاشمی، رئیس پارک علم و فناوری استان با اعلام این خبر افزود: این شرکت توانسته است در زمینه تولید بومی تجهیزات ارتباطی و مخابراتی، مجوز دانش‌بنیانی تولیدی نوع یک را دریافت و از مزایای آن بهره‌مند شود.

هاشمی ادامه داد: این شرکت از جمله واحدهای فعال فناور این پارک است که توانسته تاکنون با تولید ۶ محصول در زمینه فناوری انتقال دیتا بر روی فیبر نوری، مجوزهای لازم دانش‌بنیان شدن را کسب کند.

وی اضافه کرد: این شرکت، چهارمین شرکتی است که در این پارک مجوز دانش‌بنیان دریافت کرده است و یک شرکت فناور دیگر درحال طی مراحل نهایی ارزیابی برای تبدیل به دانش‌بنیانی است.

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۱۰ برنامه حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان از جمله معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، زمینه‌های حمایتی مناسبی را در مسیر جذب و حمایت شرکت‌های فناور در حوزه‌های مختلف بوجود آورده است.

وی اظهار کرد: تاکید بر مزیت‌های نسبی استان در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای  پارک علم و فناوری در اولویت است.

 هاشمی اضافه کرد: اهداف اقتصاد مقاومتی با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان محقق خواهد شد و پارک علم و فناوری استان آمادگی کامل جهت حمایت از این شرکت‌ها را دارد.

انتهای پیام