• شنبه / ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۹
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 98030401528
  • خبرنگار : 71565

نجفی خوشرودی: حمایت از دستگاه دیپلماسی ضروری است / ظریف یک تنه ایستاده است

علی نجفی خوشرودی نماینده مردم بابل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت از دستگاه دیپلماسی در شرایط کنونی گفت: ظریف یک تنه ایستاده است. لازم است در شرایط کنونی وزرای صنعت و نفت و رئیس سازمان گردشگری نیز به تحرک خود اضافه کنند.

به گزارش ایسنا، علی نجفی خوشرودی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری گفت: عده‌ای در داخل و خارج از کشور اعتماد مردم را نشانه گرفته‌اند. باید با این موضوع برخورد شود و توجه کرد که مبارزه با فساد، پرهیز از محافظه کاری و مصلحت اندیشی به تحقق این مبارزه کمک می‌کند.

وی افزود: تصمیم ایران درباره برجام معقول، هوشیارانه و مبتنی بر سازوکارهای حقوقی، بین المللی و وفق مفاد برجام بود. همزمان ایران حق دارد که اقدامات عملی سایر طرف‌های برجام را برای حفظ آن و انتفاع اقتصادی ایران از برجام مطالبه کند. موضعی که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تأیید قرار گرفت و حتی فرمودند اینها امین، غیور و شجاع هستند. انصافاً غیرت ملی دارند و آنها را متدین می‌دانم و این را همه بدانند بنابراین در شرایط کنونی حمایت از دستگاه دیپلماسی ضروری است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آقای ظریف یک تنه ایستاده است، شایسته است وزیر صنعت، وزیر نفت و رئیس سازمان گردشگری به تحرک خود افزوده و توجه کنند که شرایط اقتصادی کشور اکنون دارای اهمیت است. صدای جریانات افراطی در دنیا علیرغم همه تلاش‌ها برای برجسته سازی گفتمان جنگ به نتیجه نمی‌رسد.

انتهای پیام